Wojna na Ukrainie. "Rosjanie mogą wysadzić magazyny amoniaku"

Wojna na Ukrainie. "Rosjanie mogą wysadzić magazyny amoniaku"
Fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL
PAP/ kb

Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaków w obwodzie charkowskim, by następnie oskarżyć o to armię ukraińską – podaje w czwartek w komunikacie zamieszczonym na Telegramie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Według SBU Rosjanie „produkują fake newsy, by usprawiedliwić swoje okrucieństwa i oskarżyć o nie Ukrainę”.

DEON.PL POLECA„Na przykład okupanci na poważnie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku w obwodzie charkowskim, by zrzucić winę na Siły Zbrojne Ukrainy” – podano. Według SBU możliwe są też inne prowokacje.

Agresja Rosji na Ukrainę

SBU wskazała, że środowe bombardowanie szpitala położniczego i dziecięcego w Mariupolu Rosja uzasadniała zmyślonym stwierdzeniem, że „była tam baza wojskowych”.

„Takie rzeczy może zrodzić tylko chora fantazja. Podobnie jak inne fake newsy o tajnych więzieniach, broni biologicznej, atakach chemicznych czy nawet bojowych nietoperzach, o których oficjalnie mówi rosyjskie ministerstwo obrony” – napisano w komunikacie.

Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło w czwartek, że „USA planowały na Ukrainie eksperymenty z patogenami ptaków, nietoperzy i gadów”, nietoperze miały być „agentami broni biologicznej”, zaś ptaki migrujące nad Rosją – służyć do roznoszenia groźnych chorób.

W środę brytyjski dziennik “Guardian” napisał, powołując się na anonimowych przedstawicieli krajów zachodnich, że Zachód obawia się, iż Rosja może użyć na Ukrainie broni niekonwencjonalnej, „najprawdopodobniej chemicznej”.

Powołując się na „zachodnich urzędników”, „Guardian” pisze, że kampania dezinformacyjna na temat „broni biologicznej” na Ukrainie prowadzona przez rosyjskie władze może zostać wykorzystana jako pretekst do takiego ataku.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Wojna na Ukrainie. "Rosjanie mogą wysadzić magazyny amoniaku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.