Wygrana Suns po dogrywce, 8. punktów Gortata

inf. wł./ŁK

Phoenix Suns pokonali po dogrywce New Jersey Nets 118:109. Marcin Gortat miał udział w zwycięstwie, ale w przełomowych momentach spotkania nie było go na parkiecie.

Polak przebywał na parkiecie przez 20 minut i 7 sekund zdobywając 8 punktów. Co drugi rzut z gry środkowego reprezentacji Polski trafiał do kosza, Gortat wykorzystał też dwa rzuty wolne. Zdołał sześciokrotnie zebrać piłkę z tablicy i dwukrotnie zablokował rzuty rywali, ale sam tez dostał koszykarską "czapę".

Po wyrównanej pierwszej kwarcie meczu w kolejnych partiach - zwłaszcza po przerwie - przewagę osiągnęli goście. "Słońca" rozpoczęły pościg w ostatniej kwarcie. Pięć minut przed końcem meczu gospodarze odrobili straty. W końcówce żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.