Wysokie zwycięstwo Polski z Holandią

Polscy hokeiści aż dziesięciokrotnie pokonywali holenderskiego bramkarza (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W pierwszym dniu rozgrywanego w Sanoku turnieju Euro Ice Hockey Challenge Polska rozgromiła Holandię 10:1, a druga reprezentacja Rosji wygrała z Ukrainą 7:0.

Turniej w Sanoku to pierwszy sprawdzian dla naszej reprezentacji hokejowej w tym sezonie. Biało-czerwoni rozpoczęli doskonale. Przed sanocką publicznością w czwartkowy wieczór pokonali Holandię 10:1.

Przewaga naszych zawodników nie podlegała dyskusji już od pierwszych minut. Między 6 a 10 minutą gry Polacy trafili trzy razy. Najpierw dwukrotnie holenderskiego bramkarza pokonał Michał Łopuski, a później uczynił to Grzegorz Pasiut.

Druga tercja była wyrównana, ale w trzeciej nasi zawodnicy dali rywalom lekcję skuteczności, strzelając aż pięć goli.

W piątek czeka nas z pewnością trudniejsze spotkanie, bowiem przeciwnikiem będzie Ukraina, z którą zagramy na przyszłorocznych MŚ Dywizji I.

1:0 Mikołaj ŁOPUSKI (Damian SŁABOŃ, Aron CHMIELEWSKI) 6:01
2:0 Mikołaj ŁOPUSKI (Damian SŁABOŃ, Patryk NOWORYTA) 8:32
3:0 Grzegorz PASIUT (Tomasz MALASIŃSKI, Jerzy GABRYŚ) 10:33
4:0 Mikołaj ŁOPUSKI (Aron CHMIELEWSKI, Adrian KOWALÓWKA) 24:52
4:1 Tony DEMELINNE, w przewadze (Terry HARRISON, Brad SMULDERS) 27:58
5:1 Aron CHMIELEWSKI (Mikołaj ŁOPUSKI, Damian SŁABOŃ) 28:23
6:1 Grzegorz PASIUT (Leszek LASZKIEWICZ, Patryk WAJDA) 40:42
7:1 Maciej URBANOWICZ (Krystian DZIUBIŃSKI) 42:40