Zagrożenie radiologiczne nad Polską? Dziwny komunikat na stronie rządowej agencji

Zagrożenie radiologiczne nad Polską? Dziwny komunikat na stronie rządowej agencji
fot. depositphotos.com
RMF FM / ml

W sieci pojawiły się informacje o rzekomym skażeniu radiologicznym w Polsce. Państwowa Agencja Atomistyki dementuje informację o zagrożeniu i mówi o ataku hakerskim na swoje serwery.

Jak podaje w oświadczeniu agencja, atak hakerski spowodował publikację komunikatu na stronie PAA o wykryciu substancji promieniotwórczych na terenie Litwy i Polski oraz uwolnieniu ich do środowiska. 

Zdaniem rządowej jednostki nie ma jakiegokolwiek zagrożenia radiologicznego w Polsce, a informacja została podana w wyniku włamania na serwery agencji. "Polacy są bezpieczni z punktu widzenia promieniowania" - powiedział rzecznik PAA radiu RMF FM. 

PAA zapewniła na Twitterze, że nie ma żadnych powodów do niepokojów."Sytuacja radiacyjna pozostaje w normie. Państwowa Agencja Atomistyki nie odnotowała żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej" - głosi wpis na TT.

DEON.PL POLECA

Dodatkowo agencja napisała, że opublikowane informacje są efektem działania hakerów, którzy rozpowszechniają fake newsy na temat radiologicznego zagrożenia w kraju. 

Trwa wyjaśnianie, kto może stać za atakiem na agencję. Sprawa została zgłoszona na policję. 

Aktualny poziom radiacji w Polsce można sprawdzić na stronie Państwowej Agencji Atomistyki. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Zagrożenie radiologiczne nad Polską? Dziwny komunikat na stronie rządowej agencji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.