Zaksa Kędzierzyn-Koźle w finale Pucharu CEV

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle awansowali do finału Pucharu CEV. W niedzielę po niezwykle emocjonującym meczu pokonali na własnym parkiecie CSKA Sofia 3-0 (23, 31, 22). O awansie zdecydował zloty set wygrany przez polski zespół 15-12.

Przed kilkoma dniami Zaksa przegrała w Sofii 0-3. Najpierw trzeba było więc odrobić straty. Choć polski zespół wygrał w niedzielę 3-0, zajęło mu to prawie 1,5 godziny. Spotkanie było niesamowicie wyrównane i emocjonujące. Druga partia skończyła się po 35 minutach zwycięstwem gospodarzy 33-31.

O wszystkim zdecydował złoty set. Na początku siatkarze Zaksy zmiażdżyli rywali, prowadzili już 8-2. Bułgarzy zerwali się jeszcze do walki. Doprowadzili do stanu 5-8. Ale tych trzech "oczek" odrobić już nie zdołali. Zaksa wygrała 15-12.

W finale rywalem polskiej ekipy będzie pogromca Resovii włoskie Sisley Treviso.