"Zamach terrorystyczny" na rosyjskim poligonie, 11 zabitych i 15 rannych

"Zamach terrorystyczny" na rosyjskim poligonie, 11 zabitych i 15 rannych
Zdjęcie poglądowe. Fot. Nikita Buida / Depositphotos
PAP / pk

Dwóch napastników otworzyło ogień na poligonie wojskowym w obwodzie biełgorodzkim w Rosji, przy granicy z Ukrainą - informuje w sobotę niezależna "Nowaja Gazieta. Jewropa". Według oficjalnych danych zginęło 11 osób, a 15 zostało rannych. Inne źródła mówią o 22 zabitych i 16 rannych. Doniesienia o strzelaninie potwierdził rosyjski resort obrony.

Resort określił strzelaninę jako "zamach terrorystyczny" - zwraca uwagę Suspilne.

Rosyjskie ministerstwo obrony pisze o "zamachu terrorystycznym", do którego doszło podczas ćwiczeń ze strzelania z "ochotnikami chcącymi wyjechać na wojnę na Ukrainie". Według doniesień medialnych ofiary to osoby zmobilizowane, pochodzące z obwodu briańskiego.

"Główny wojenny resort kraju-agresora nazywa tych, którzy otworzyli ogień, 'terrorystami'" - zauważa Espreso.

DEON.PL POLECA


Według ministerstwa napastnicy - obywatele "jednego z krajów "WNP", czyli poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw - zostali zabici.

Serwis SOTA pisze o tym, że w strzelaninie mogły zginąć 22 osoby, a 16 mogło zostać rannych. Według tego źródła napastników było trzech, dwóch z nich zabito, a jednemu udało się uciec. Źródło wśród bliskich osób zmobilizowanych przekazało kanałowi, że do zdarzenia doszło na poligonie w miejscowości Sołoti.

Tam - jak pisała wcześniej SOTA - przebywało ponad 100 osób z obwodu briańskiego, którzy odmawiali wyjazdu pod ukraiński Łyman.

Serwis Baza podaje, że do strzelaniny doszło w sobotę ok. godz. 10 rano. Napastnicy mieli zostać zabici po kilku minutach.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Zamach terrorystyczny" na rosyjskim poligonie, 11 zabitych i 15 rannych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.