Zapłaci odszkodowanie swojej grupie

10 lat temu
PAP/PR

Co najmniej 100 tysięcy euro odszkodowania zapłaci 39-letni hiszpański kolarz Manuel Beltran włoskiej grupie Lipuigas, której barwy reprezentował do 2008 roku. Dwa lata temu został przyłapany na stosowaniu dopingu.

Przed dwoma laty, podczas Tour de France, w organizmie Beltrana wykryto erytropoetynę zewnątrzpochodną. Hiszpańskiego zawodnika, który miał na koncie trzy zwycięstwa etapowe w TdF (wszystkie w drużynowej jeździe na czas w grupach Amerykanina Lance'a Armstronga - US Postal i Discovery Channel, w latach 2003-2005), wykluczono z wyścigu, a następnie zdyskwalifikowano. W efekcie stracił pracę w Lipuigas.

Władze włoskiego teamu walczyły z Beltranem o finansową rekompensatę. W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy Włoskiej Federacji Kolarskiej zdecydował, że zawodnik (Beltran wniósł apelację) musi zapłacić grupie Lipuigas 100 tys. euro plus inne koszty. To pierwszy tego typu przypadek w zawodowym peletonie.

Prezes Liquigas Sport Paolo Dal Lago w wydanym oświadczeniu przyznał: "To historyczny moment dla światowego kolarstwa, ważny precedens w walce o zachowanie etyki i moralności w sporcie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zapłaci odszkodowanie swojej grupie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Zapłaci odszkodowanie swojej grupie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.