Zgoda na zakup sklepów BILLA przez E.Leclerca

Zgoda na zakup sklepów BILLA przez E.Leclerca
Właścicielem sieci BILLA jest REWE – niemiecka grupa handlowa, która jest jednym z liderów rynku spożywczego zarówno w Niemczech, jak i w całej Europie (fot. sxc.hu)
11 lat temu
PAP/ pszajer

E.Leclerc zarządza ponad 500 sklepami wielkopowierzchniowymi we Francji oraz innych krajach europejskich. W Polsce działa 20 takich sklepów. Ponadto w E.Leclerc działają spółki specjalistyczne, świadczące określone usługi dla placówek handlowych.

Wśród nich jest Unilec - odpowiedzialna za międzynarodową ekspansję sieci. W naszym kraju działają cztery spółki specjalistyczne - m.in. Pergranso, która jest właścicielem nieruchomości wynajmowanych spółkom prowadzącym hipermarkety. - Unilec przejmie kontrolę nad Billa Polska, a Pergranso nad spółkami posiadającymi nieruchomości użytkowane jako placówki tej sieci - napisano w komunikacie UOKiK.

Billa Polska należy do grupy kapitałowej REWE działającej w 16 krajach europejskich. W Polsce jest 25 sklepów Billa. W ramach REWE działają również spółki, które są właścicielami nieruchomości, w których zlokalizowane są sklepy.

Oprócz tego prezes UOKiK zdecydowała o sprzedaży 35 dyskontów spożywczych sieci Biedronka (należącej do Jeronimo Martins Dystrybucja) przedsiębiorstwu Presspo. - Sprzedając kontrolowaną przez siebie spółkę JMD wypełni tym samym część nałożonych na niego zobowiązań. We wrześniu 2009 roku UOKiK zgodził się na koncentrację JMD oraz Plus Discount, pod warunkiem sprzedaży 38 placówek handlowych oraz zmniejszenia powierzchni użytkowej poprzez jej wynajęcie w trzech sklepach - czytamy w komunikacie.

Jak podaje UOKiK, zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro (ok. 4,12 mld z) na świecie lub 50 mln euro (ok. 206,2 mln zł) w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zgoda na zakup sklepów BILLA przez E.Leclerca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.