KAI / psd
Problemem współczesnego człowieka nie jest brak wiary lecz poszukiwanie fałszywych bożków – stwierdził kard. Kazimierz Nycz, podczas dzisiejszej homilii, wygłoszonej w wypełnionej po brzegi bazylice w Licheniu. Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a koncelebrowali wszyscy biskupi uczestniczący w 355. zebraniu plenarnym Episkopatu w Licheniu. Obecny był Prymas Polski abp Józef Kowalczyk i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.
Problemem współczesnego człowieka nie jest brak wiary lecz poszukiwanie fałszywych bożków – stwierdził kard. Kazimierz Nycz, podczas dzisiejszej homilii, wygłoszonej w wypełnionej po brzegi bazylice w Licheniu. Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a koncelebrowali wszyscy biskupi uczestniczący w 355. zebraniu plenarnym Episkopatu w Licheniu. Obecny był Prymas Polski abp Józef Kowalczyk i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.
KAI / psd
W Zakopanem rozpoczęło się 354. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi będą zastanawiać się m.in. nad tym, jak sprawić, aby beatyfikacja Jana Pawła II pozostawiła w Polakach głębszy ślad – zapowiedział rzecznik Episkopatu ks. dr Józef Kloch. Wśród pozostałych tematów spotkania są m.in.: redakcja dokumentu społecznego Episkopatu, duszpasterstwo wojskowe i sprawy ekumeniczne. Miejscem spotkania jest powstały 100 lat temu dom rekolekcyjno-wypoczynkowy "Księżówka".
W Zakopanem rozpoczęło się 354. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi będą zastanawiać się m.in. nad tym, jak sprawić, aby beatyfikacja Jana Pawła II pozostawiła w Polakach głębszy ślad – zapowiedział rzecznik Episkopatu ks. dr Józef Kloch. Wśród pozostałych tematów spotkania są m.in.: redakcja dokumentu społecznego Episkopatu, duszpasterstwo wojskowe i sprawy ekumeniczne. Miejscem spotkania jest powstały 100 lat temu dom rekolekcyjno-wypoczynkowy "Księżówka".
KAI / psd
„Z satysfakcją przyjmujemy decyzję polskiego Parlamentu, który przywrócił status dnia wolnego uroczystości Objawienia Pańskiego” – piszą polscy biskupi w "Liście pasterskim w związku z przywróceniem dnia wolnego od pracy w uroczystość Objawienia Pańskiego". Przy okazji dziękują za podejmowane wcześniej liczne inicjatywy obywatelskie w tej sprawie.
„Z satysfakcją przyjmujemy decyzję polskiego Parlamentu, który przywrócił status dnia wolnego uroczystości Objawienia Pańskiego” – piszą polscy biskupi w "Liście pasterskim w związku z przywróceniem dnia wolnego od pracy w uroczystość Objawienia Pańskiego". Przy okazji dziękują za podejmowane wcześniej liczne inicjatywy obywatelskie w tej sprawie.
KAI / psd
Dalsze prace nad dokumentem społecznym, katecheza dzieci i młodzieży oraz dorosłych a także duszpasterstwo emigracji - to niektóre z tematów, jakimi zajmie się w przyszłym roku Konferencja Episkopatu Polski. Zagadnienia te wskazała obradująca wczoraj w Zakopanem Rada Stała KEP a dziś ukazał się jej komunikat. Gremium to zaapelowało także o "szybkie rozwiązanie spraw pozostałych pozostałych jeszcze do rozstrzygnięcia w Komisji Majątkowej, umożliwiając tym samym jej definitywne rozwiązanie".
Dalsze prace nad dokumentem społecznym, katecheza dzieci i młodzieży oraz dorosłych a także duszpasterstwo emigracji - to niektóre z tematów, jakimi zajmie się w przyszłym roku Konferencja Episkopatu Polski. Zagadnienia te wskazała obradująca wczoraj w Zakopanem Rada Stała KEP a dziś ukazał się jej komunikat. Gremium to zaapelowało także o "szybkie rozwiązanie spraw pozostałych pozostałych jeszcze do rozstrzygnięcia w Komisji Majątkowej, umożliwiając tym samym jej definitywne rozwiązanie".
PAP / psd
Dzień wolny od pracy, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, państwo może wprowadzić nie dopisując tego święta do wykazu świąt konkordatowych - poinformował w czwartek sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik.
Dzień wolny od pracy, 6 stycznia, w święto Trzech Króli, państwo może wprowadzić nie dopisując tego święta do wykazu świąt konkordatowych - poinformował w czwartek sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik.
KAI / mik
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik skierował osobisty list do najważniejszych osób w państwie w sprawie konfliktu o krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego - poinformował KAI rzecznik KEP ks. Józef Kloch. W dokumencie znalazł się apel o podjęcie działań w celu rozwiązania problemu.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik skierował osobisty list do najważniejszych osób w państwie w sprawie konfliktu o krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego - poinformował KAI rzecznik KEP ks. Józef Kloch. W dokumencie znalazł się apel o podjęcie działań w celu rozwiązania problemu.
PAP / mik
Projekt ustawy ws. równego traktowania odnosi się również do kościołów i związków wyznaniowych; dlatego o konsultacje poproszono Episkopat - napisała w liście do wiceszefowej SLD pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska.
Projekt ustawy ws. równego traktowania odnosi się również do kościołów i związków wyznaniowych; dlatego o konsultacje poproszono Episkopat - napisała w liście do wiceszefowej SLD pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska.
KAI / ad
O najważniejszych zadaniach duszpasterskich nadchodzących lat obradowała nad tym 15 i 16 kwietnia Komisja Duszpasterska, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański podsumował wyniki obrad Komisji – także poprzedniego spotkania, które odbyło się w styczniu.
O najważniejszych zadaniach duszpasterskich nadchodzących lat obradowała nad tym 15 i 16 kwietnia Komisja Duszpasterska, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański podsumował wyniki obrad Komisji – także poprzedniego spotkania, które odbyło się w styczniu.
{{ article.published_at }}
{{ article.description }}
{{ article.description }}