Czy jedność oznacza, że mają zniknąć wszystkie różnice między nami?

Fot. Depositphotos.com

Jezus mówi, że mamy być jednością. Tymczasem ludzie Kościoła potrafią skrajnie różnić się między sobą. Czy to coś, co trzeba koniecznie naprawić?

Czytanie z dnia (2 czerwca 2022)

Dziś w Ewangelii mamy kontynuację mowy, modlitwy o zachowanie jedności. Jezus mówi, że widząc naszą jedność świat uwierzy, że On został posłany przez Boga. Ale w tej modlitwie prosi także, by świat, czyli ci, którzy uwierzą przez nasze świadectwo i słowa, także stanowili jedno.

Nawet, jeśli w Kościele bardzo różnimy się między sobą, to jednak wpatrzenie w Jezusa sprawia, że różnice stają się wartością dodaną. Dzięki temu, że chcemy być przy Panu Jezusie i przyprowadzać do niego innych, robimy rzeczy, których może nie zrobilibyśmy wcale, gdybyśmy byli identyczni. Może warto dziś ucieszyć się tym, że mimo naszych różnic to Jezus jest tym, który nas łączy.

Komentuje Jan Głąba SJ:

DEON.PL POLECA

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy jedność oznacza, że mają zniknąć wszystkie różnice między nami?
Komentarze (1)
KP
~katolik pomniejszego płazu
2 czerwca 2022, 09:11
mają zniknąć tylko tradycjonaliści. wtedy zapanuje jedność