Po co szukać daleko tego, co jest blisko? Czasami nie starcza nam ufności i cierpliwości, oczekujemy wyjątkowych zjawisk, cudów, wyraźnych znaków. Odrzućmy rozpamiętywanie niedostatków, by dostrzec dary Boże.
Paweł Kowalski SJ / Adam Szustak OP
"Kiedy zaczniesz się dzisiaj modlić, właśnie to będzie się działo" - mówi Adam Szustak OP.
Paweł Kowalski SJ / Adam Szustak OP
"Duch Święty przychodzi do nas przede wszystkim po to" - mówi Adam Szustak OP.
Kogo łatwiej ewangelizować? Swoich bliskich, czy obcych ludzi? "Jezus nakazał nam Ewangelizować i wszystko w Kościele jest na to nastawione" - o tym jak głosić Dobrą Nowinę innym ludziom, mówi Remigiusz Recław SJ.
Paweł Kosiński SJ
Wrócili do swojego życia. Jezus musiał zainterweniować, żeby przekonać ich do wyjścia.
"Maryja i święci nie są ostatecznym adresatem moich modlitw" - napisał jezuita na swoim Facebooku.
DEON.pl / pz
Jedni nazywają do spoczynkiem, inni zaśnięciem, jeszcze inni upadkiem. Mówią, że doświadczyli spotkania z Duchem Świętym. Czym jest to doświadczenie i jak rozeznać, czy jest ono od Boga?
Był ślub w Kościele, był ksiądz, było wesele, nawet noc poślubna. Okazuje się, że małżeństwo nie jest ważne. Co stoi na przeszkodzie? Ojciec Szustak tłumaczy najważniejsze kwestie.
bp Edward Dajczak
Sezon "majowych" w pełni. O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Jedna sprawa wymaga szczególnej troski.
Andrzej Malec
Rozpoczął się maj, w Kościele czasami nazywany miesiącem "Maryjnym". Wiele osób chodzi teraz na tradycyjne nabożeństwa majowe, podobnie jak w październiku na różańce, w Wielkim Poście na drogi krzyżowe i gorzkie żale.
Paweł Kosiński SJ
Apostołowie byli tylko prostymi rybakami. Jeszcze niedawno paraliżował ich strach. Teraz perspektywa "całego świata’" ich już naprawdę przerażała.
Chrystus powierzył świętemu Piotrowi misję kierowania Kościołem w najmniej odpowiednim momencie - gdy apostoł zwątpił w swoje powołanie. Jakie możemy wyciągnąć z tego wnioski?
Pewien mężczyzna odkrył sekret prawdziwego szczęścia. Był człowiekiem, który doświadczył w życiu wielu problemów, ale także przeżył życie pełne radości i szczęścia. Oto jego rady.
Kuba Niedzielski SJ
Słowo Boże ostatnio sporo mówi nam o trwaniu w Jezusie jak w krzewie winnym, o trwaniu w Jego miłości. Na czym to trwanie ma polegać?
Czy bardzo klasyczną i poważną pieśń można zaaranżować w nowy, fascynujący sposób? Okazuje się, że tak. Efektem jest utwór, który porusza serce i niesamowicie ożywia tradycyjną modlitwę.
Zofia
Poszłam do spowiedzi 13 sierpnia, aby - jeśli znów nie otrzymam rozgrzeszenia - obarczyć winą pechową trzynastkę. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że trzynasty to dzień objawień fatimskich.
Paweł Kosiński SJ
Bogu nie przeszkadzają także moje zwątpienia i zagubienie. Oczekuje szczerości.
Włodzimierz Zatorski OSB / Karol Wilczyński
"Szatan wykorzystuje przede wszystkim grzech, ale to raczej dosyć łatwo rozpoznajemy" - mówi Włodzimierz Zatorski OSB. Wskazuje również dwie rzeczy, które zawsze będą stanowić znakomitą obronę przed atakiem diabła.
Bardzo często nasze myślenie o Bogu schodzi na złe tory. Zaczynamy wtedy robić rzeczy, jakich Bóg na pewno nie chce. Posłuchaj, jak uniknąć takiego zachowania.
Zły duch ciągle nam to wmawia. I chociaż jest to jedno wielkie kłamstwo, trzeba przyznać, że w świecie przepełnionym złem ta diabelska pokusa jest bardzo skuteczna.
{{ article.description }}