Jak nie zmarnować wakacji i żyć na 100%? Mamy na to sposób

Jak nie zmarnować wakacji i żyć na 100%? Mamy na to sposób
(fot. Guilherme Stecanella on Unsplash)
Redakcja DEON.pl

Narzekasz na brak czasu? Życie przelatuje ci między palcami? Zostajesz po wszystkim z niedosytem? Mamy na to niezawodny sposób. Dołącz do naszej Szkoły Uważności.

Zapraszamy was do naszego nowego cyklu - Szkoła Uważności. O co w nim chodzi? O to, żeby przeżyć swoje życie na 100 proc.

Należymy do pokolenia ludzi, którzy ciągle są w ruchu. Każdego dnia biegniemy przed siebie; zdobywamy nowe umiejętności i szczyty naszych możliwości; przesuwamy granice. Przestaliśmy jednak smakować życie; cieszyć się tym, co jest tu, teraz. I nagle przychodzi czas wakacji, wyczekiwany urlop - całkowicie nienaturalna sytuacja w naszym życiu.

DEON.PL POLECA

Potrzebujemy odpoczynku, ale nie potrafimy usiedzieć w miejscu i cieszyć się chwilą. Po wszystkim mamy wrażenie, że te kilkanaście dni urlopu to tylko kolejna kartka wyrwana z kalendarza. STOP! Chcecie, żeby najbliższe tygodnie wyglądały inaczej? Dołączcie do wyjątkowej szkoły, w której nauczycie się żyć naprawdę.

"Jeśli żyjemy bez uważności na co dzień, to nie będziemy potrafili docenić i odpowiednio wykorzystać czasu wypoczynku i urlopu. Warto nauczyć się przeżywać każdą chwilę życia. Wtedy praca, trud, niepowodzenia, frustracja i samotność nie zmiażdżą mnie. Uważność pomaga docenić piękno świata, przyjaźń i miłość czyli to, co najważniejsze - mówi Paweł Kosiński SJ.

Przez najbliższe 9 tygodni - czyli przez całe wakacje - będziemy spotykać się we wtorki i soboty, aby nauczyć się żyć uważnie. W każdym kolejnym odcinku możesz liczyć nie tylko na konkretne rozważania, ale też na zadanie, które pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie ważne w życiu. Medytacje poprowadzi Paweł Kosiński SJ. Będziemy inspirować się myślami Ojców Kościoła, świętych i pustelników. Wspólnie poszukamy drogi do szczęśliwego życia - z Bogiem. Pojawi się też sporo dobrej muzyki, która pomoże nam zwolnić i znaleźć spokój.

A jeśli masz wątpliwości czy to dla ciebie, bo przecież nie masz czasu, bo jesteś niecierpliwy, bo… To na pewno dla ciebie!

  • medytacje trwają ok 100 sekund - tyle ile potrzebujesz na odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu
  • nie zdążysz nawet wypić porannej kawy
  • w każdej chwili możesz też do nich wrócić - całość będzie podzielona w taki sposób, żebyś mógł przechodzić przez kolejne lekcje etapami, we własnym tempie.

Zaczynamy w najbliższy wtorek, 10 lipca. Do zobaczenia w Szkole Uważności!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Jak nie zmarnować wakacji i żyć na 100%? Mamy na to sposób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.