Jak nie zmarnować wakacji i żyć na 100%? Mamy na to sposób

Jak nie zmarnować wakacji i żyć na 100%? Mamy na to sposób
(fot. Guilherme Stecanella on Unsplash)
Redakcja DEON.pl

Narzekasz na brak czasu? Życie przelatuje ci między palcami? Zostajesz po wszystkim z niedosytem? Mamy na to niezawodny sposób. Dołącz do naszej Szkoły Uważności.

Zapraszamy was do naszego nowego cyklu - Szkoła Uważności. O co w nim chodzi? O to, żeby przeżyć swoje życie na 100 proc.

Należymy do pokolenia ludzi, którzy ciągle są w ruchu. Każdego dnia biegniemy przed siebie; zdobywamy nowe umiejętności i szczyty naszych możliwości; przesuwamy granice. Przestaliśmy jednak smakować życie; cieszyć się tym, co jest tu, teraz. I nagle przychodzi czas wakacji, wyczekiwany urlop - całkowicie nienaturalna sytuacja w naszym życiu.

Potrzebujemy odpoczynku, ale nie potrafimy usiedzieć w miejscu i cieszyć się chwilą. Po wszystkim mamy wrażenie, że te kilkanaście dni urlopu to tylko kolejna kartka wyrwana z kalendarza. STOP! Chcecie, żeby najbliższe tygodnie wyglądały inaczej? Dołączcie do wyjątkowej szkoły, w której nauczycie się żyć naprawdę.

"Jeśli żyjemy bez uważności na co dzień, to nie będziemy potrafili docenić i odpowiednio wykorzystać czasu wypoczynku i urlopu. Warto nauczyć się przeżywać każdą chwilę życia. Wtedy praca, trud, niepowodzenia, frustracja i samotność nie zmiażdżą mnie. Uważność pomaga docenić piękno świata, przyjaźń i miłość czyli to, co najważniejsze - mówi Paweł Kosiński SJ.

Przez najbliższe 9 tygodni - czyli przez całe wakacje - będziemy spotykać się we wtorki i soboty, aby nauczyć się żyć uważnie. W każdym kolejnym odcinku możesz liczyć nie tylko na konkretne rozważania, ale też na zadanie, które pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie ważne w życiu. Medytacje poprowadzi Paweł Kosiński SJ. Będziemy inspirować się myślami Ojców Kościoła, świętych i pustelników. Wspólnie poszukamy drogi do szczęśliwego życia - z Bogiem. Pojawi się też sporo dobrej muzyki, która pomoże nam zwolnić i znaleźć spokój.

A jeśli masz wątpliwości czy to dla ciebie, bo przecież nie masz czasu, bo jesteś niecierpliwy, bo… To na pewno dla ciebie!

  • medytacje trwają ok 100 sekund - tyle ile potrzebujesz na odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu
  • nie zdążysz nawet wypić porannej kawy
  • w każdej chwili możesz też do nich wrócić - całość będzie podzielona w taki sposób, żebyś mógł przechodzić przez kolejne lekcje etapami, we własnym tempie.

Zaczynamy w najbliższy wtorek, 10 lipca. Do zobaczenia w Szkole Uważności!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Jak nie zmarnować wakacji i żyć na 100%? Mamy na to sposób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.