"Bóg stwarzając człowieka, powiedział, że to jest bardzo dobre. I nie myślał tylko o sprawach duchowych, ale także cielesnych. Gdyby było inaczej, Jezus nie przyjąłby ciała człowieka, nie byłoby też Eucharystii" - mówi o. Nowak.
DEON.PL POLECA
„Człowiek kocha i to właśnie odróżnia go od wszystkich innych bytów skończonych, jeśli nawet nie od aniołów. Człowiek nie określa siebie ani przez logos, ani przez bycie samo w sobie, lecz przez to, że kocha (lub nienawidzi), czy tego chce, czy nie. W tym świecie tylko człowiek kocha, gdyż zwierzęta i komputery potrafią myśleć na swój sposób równie dobrze, a nawet lepiej niż on; nie można jednak powiedzieć, że kochają.” (Jean-Luc Marion, Fenomen erotyczny)
Skomentuj artykuł