Jak przygotować się na ponowne przyjście Jezusa?

Jak przygotować się na ponowne przyjście Jezusa?
(fot. AJ / Jakub.hp [CC BY-SA 4.0])

Co by ucieszyło Jezusa gdyby dziś powrócił? A co by Go zasmuciło? O jakim Kościele marzył, a jaki by zastał?

"My jesteśmy spadkobiercami faryzeuszy w prostej linii, dlatego warto słuchać mediów nieprzychylnych Kościołowi - nawet tych najbardziej zajadłych. Przez tych ludzi też mówi Pan Bóg" - mówi Wacław Oszajca SJ w pierwszym odcinku podcastu "Niepotrzebny Adwent".

DEON.PL POLECA"Twarzą Jezusa są dziś uciekinierzy, bezdomni, więźniowie, wszyscy którzy cierpią. Dlatego cieszy się z takich organizacji jak Caritas, Polska Akcja Humanitarna i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Cieszy go zbliżenie z islamem" - dodaje jezuita.

"Żyjemy mitem Kościoła doskonałego, bez grzechu, gdzie jest miejsce tylko dla świętych, ale takich świętych, jakich sobie wyobrażamy. Jeśli takim mitem się żyje, to ten Kościół nie ma szans, a my stworzymy sobie sektę tylko dla wybranych, a nie dla ludzi. Kościół był i jest grzeszny, lecz rdzeniem chrześcijaństwa jest umiejętność przebaczania". Więcej znajdziesz tutaj:


Dla osób preferujących platformy podkastowe z przyjemnością informujemy, że już jesteśmy na Spotify! Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału, więcej znajdziesz poniżej:

 

Niepotrzebny Adwent (ale się przydaje). Rozmowa z Wacławem Oszajcą SJ

Czy jeszcze wierzymy, że Jezus powróci? Co by nam powiedział? „Jeśli się wierzy, że nasza rzeczywistość nie jest zawieszona w próżni, ale jest w niej jeszcze coś więcej - Duch Święty - to na dobrą sprawę Adwent nie jest potrzebny” - mówi Wacław Oszajca SJ. Posłuchaj adwentowego podcastu i poszukaj z nami Pana Boga, a zobaczysz, że Boże Narodzenie trwa nieustannie.

WSZYSTKIE CZĘŚCI CYKLU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ: #NiepotrzebnyAdwent2019

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Oszajca SJ, Damian Jankowski

Czasem trzeba stracić wiarę, by uwierzyć naprawdę

Wiara przestała być czymś oczywistym. Kościół przechodzi kryzysy, mierząc się z dramatem wykorzystania seksualnego oraz licznymi problemami związanymi z klerykalizmem, celibatem i skostniałymi strukturami, które niszczą wspólnotę. Czy...

Skomentuj artykuł

Jak przygotować się na ponowne przyjście Jezusa?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.