Jezuita i punk rock

Jezuita i punk rock
Logo źródła: fra3.pl Sebastian Izdebski

Against All Odds to przede wszystkim przesłanie. Nie bunt, nie niszczenie i nie rewolucja, lecz człowieczeństwo jest podkreślane i chronione. Teksty wolne od ideologicznych akcentów są wyrazem wiary w możliwość realizowania dobra i rezygnowania ze zła... mimo wszelkich przeciwności. Tak swój zespół przedstawia Wojtek Kowalski, ksiądz i jezuita.

Against All Odds zaczął grać w styczniu 1993 roku w składzie Wojtek - gitara i śpiew, Lech - bass, Darek - perkusja. W tamtym czasie zespół zagrał kilka koncertów, jednak już na jesień zawiesił działalność. Powrót na scenę nastąpił wiosną 1995. Zespół nagrał kasetę "Przeciwko wszystkim nierównościom". Następnego roku trudności w zespole sprawiły, że ostatnie próby odbywały się w dwuosobowym składzie i wiosną 1996 roku działalność zespołu została zakończona, punk rock miał być odtąd rozdziałem zamkniętym.

Zimą 2004 pojawił się nagle zew serca: pragnienie by się spotkać i pograć razem. Na pierwszej próbie nikt nie wiedział, jak to będzie znów razem zacząć grać punk rocka. Ale, gdy po ośmiu latach, zagrali stare utwory, uczucie ognia i moc przeszyły serca. Tak powstała płyta "Punk roots".  - Nasze AAO jest takim sentymentem, takim odwróceniem głowy za czasami, kiedy my wierzyliśmy i czuliśmy, że punk ma dla nas głębokie znaczenie, że nas kształtuje, że wzrusza... - mówi o płycie Wojtek. Nagrali także płyty "Jedno życie", "De profundis" i Człowiek XXI". - Nowe nagrania ukazują głębszy sens naszego punk rocka, szarpią uczucia i ukierunkowują je wciąż przed siebie - to tak jakby się czuło, że nie wszystko zostało powiedziane, że jeszcze nie czas, by przestać grać, że coś się ma jeszcze wydarzyć. Against All Odds idzie za tym przeczuciem... - dodaje.

Tak też się stało. Z początkiem 2012 roku zespół się reaktywował, powiększył o Michała (druga gitara) i rozpoczął w miarę regularne próby. Ich zwieńczeniem był koncert, który odbył się 12 marca z okazji Święta Akademii Ignatianum. Kolejne koncerty już w lipcu.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jezuita i punk rock
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.