CNA/dm/ar
Osamu Giovanni Micico nigdy nie czytał Biblii. Nie wiedział nic o historii Chrystusa, zawartej w Ewangeliach. Jednak stało się tak, że studiowanie sztuki sakralnej we Włoszech doprowadziło go do wiary. - Malarstwo trafia prosto do serca, jak muzyka. Nawet nie rozumiejąc go, ludzie mogą patrzeć na nie i kontemplować je - mówi.
Wydawnictwo Paulistki/dm
Anioł Rafał jest patronem m.in. chorych, lekarzy, podróżujących, pielgrzymów, emigrantów, wędrowców. Jeśli potrzebujesz uzdrowienia, módl się do Boga za jego wstawiennictwem.
„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 53. U progu całej serii majowych świąt – kościelnych, państwowych i historycznych – Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o potrzebie, umiejętności, a właściwie o sztuce świętowania, która nie tylko wyróżnia nas, jako ludzi, ale też czyni nas jeszcze bardziej ludzkimi.
ar
Był grób, a zaraz po nim przyszło zmartwychwstanie. Mattie Karr zostawiła pracę w korporacji, by być pełnoetatową malarką. Zanim jednak do tego doszło, przeszła przez ciężką depresję. W tamtym mrocznym czasie w swojej parafii spotkała księdza Anthony’ego, który pomógł jej odnaleźć się w życiu zawodowym. Krótko potem, wydarzyło się coś jeszcze - została uzdrowiona. Dziś podkreśla, że piękno ma w sobie coś metafizynczego. Wyciąga ludzi z rozpaczy. - Mnie wyciągnęło z depresji - mówi.
Papież Franciszek w dokumencie "Dignitas infinita" przestrzega przed używaniem religii do szerzenia przemocy. Jest to jeden z ważnych wątków tego dwudziestostronicowego przesłania o godności człowieka. Niestety, ograniczony jest w tekście do kilku słów o przyczynach wojny. Szczerze przyznam, że oczekiwałem na ten temat dłuższego fragmentu.
KAI/dm
Przyszła na świat w wyniku surogacji, dziś walczy o jej zakaz. Olivia Maurel spotkała się z papieżem
W Rzymie dobiegła końca międzynarodowa konferencja poświęcona praktyce surogacji. Uczestniczyła w niej m.in. Olivia Maurel, Francuzka, która sama przyszła na świat w wyniku macierzyństwa zastępczego, a dziś zabiega o powszechny zakaz tego procederu. Dla niemowlaka genetyka się nie liczy - mówi Maurel. - Matką dla niego jest kobieta, która nosiła je w swoim łonie, której głos nauczył się rozpoznawać.
faustyna.pl/dm
Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. Siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II.
faustyna.pl/dm
Św. siostra Faustyna Kowalska należy do grona wielkich mistyków Kościoła. Jest prorokiem, którego Jezus posłał do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości, zapisanej w „Dzienniczku”, korzystają miliony ludzi na całym świecie.
faustyna.pl/dm
Papież Jan Paweł II powiedział o św. siostrze Faustynie, że „jest darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła”. Przekazane przez nią Boże orędzie przypomina o miłosiernej miłości Boga do człowieka.
Nie wystarczy "słuszne" przesłanie. Film biograficzny powinien być bliższy poezji niż rejestrowi faktów. Filmy mają do swojej dyspozycji obrazy, dialogi, muzykę, oświetlenie i grę aktorów. Film "Cabrini", podejmujący - wydawałoby się - nieponętny, mdły temat życia świętej zakonnicy, wykorzystał znakomicie te elementy i dlatego jest ze wszech miar godzien polecenia.
faustyna.pl/dm
Św. Faustyna Kowalska należy do grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie.
faustyna.pl/dm
Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. Siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II.
Kobieta, z której wypędzono siedem złych duchów; apostoł, który zaparł się Mistrza; uczeń, który zwątpił oraz fanatyk gotów zabić w imię wiary - to między innymi oni spotkali się z Chrystusem niedługo po tym, jak „Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia”. Ojciec Maciej Biskup w książce „Rozmowy pierwszego dnia. W kierunku sensu i odczuwania”, wczytuje się w treść ich rozmów ze Zmartwychwstałym, uzmysławiając nam, że one wcale się nie skończyły.
faustyna.pl/dm
Dziś nie ma już chyba kraju, w którym nie byłoby obrazu Jezusa Miłosiernego. Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest nawet w językach plemiennych, choć była podyktowana po polsku, jak całe orędzie Miłosierdzia.
faustyna.pl/dm
Papież Jan Paweł II powiedział o św. siostrze Faustynie, że „jest darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła”. Przekazane przez nią Boże orędzie przypomina o miłosiernej miłości Boga do człowieka.
faustyna.pl/dm
Św. Faustyna Kowalska należy go grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie.
„Jezuicki Drogi Krzyżowe” to zbiór przemyśleń i owoców modlitwy jezuitów, które mogą być pomocne podczas rozważania Drogi Krzyżowej Jezusa Chrystusa. Pomagają w modlitwie samodzielnej albo wspólnotowej. Mogą zainspirować również do tego, by stworzyć własną Drogę Krzyżową. Publikujemy treść rozważań Grzegorza Gintera SJ.
Youtube/LangustaNaPalmie/dm
Gdybym miał najkrócej opowiedzieć, jak do Wielkiego Piątku podejść i jak przeżyć jego liturgię, to użyłbym dwóch słów: bezradność i adoracja - mówi Adam Szustak OP.
faustyna.pl/dm
Poznanie tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 1]
Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu i Jego miłosiernej miłości. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II.
LangustaNaPalmie/Youtube/dm
Wielki Czwartek jest świętem wszystkich tych, którzy służą, kochając. To nie jest dzień księdza. To dzień wszystkich, którzy służą miłością - mówi dominikanin Adam Szustak, który tłumaczy, co dzieje się w liturgii w ten dzień.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}