faustyna.pl/dm
Papież Jan Paweł II powiedział o św. siostrze Faustynie, że „jest darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła”. Przekazane przez nią Boże orędzie przypomina o miłosiernej miłości Boga do człowieka.
faustyna.pl/dm
Św. Faustyna Kowalska należy go grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie.
„Jezuicki Drogi Krzyżowe” to zbiór przemyśleń i owoców modlitwy jezuitów, które mogą być pomocne podczas rozważania Drogi Krzyżowej Jezusa Chrystusa. Pomagają w modlitwie samodzielnej albo wspólnotowej. Mogą zainspirować również do tego, by stworzyć własną Drogę Krzyżową. Publikujemy treść rozważań Grzegorza Gintera SJ.
Youtube/LangustaNaPalmie/dm
Gdybym miał najkrócej opowiedzieć, jak do Wielkiego Piątku podejść i jak przeżyć jego liturgię, to użyłbym dwóch słów: bezradność i adoracja - mówi Adam Szustak OP.
faustyna.pl/dm
Poznanie tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 1]
Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu i Jego miłosiernej miłości. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II.
LangustaNaPalmie/Youtube/dm
Wielki Czwartek jest świętem wszystkich tych, którzy służą, kochając. To nie jest dzień księdza. To dzień wszystkich, którzy służą miłością - mówi dominikanin Adam Szustak, który tłumaczy, co dzieje się w liturgii w ten dzień.
Youtube/NaWerandzie/dm
Jak „złapać” kontakt z Bogiem? Czy da się go nauczyć? Czym jest modlitwa? Czy to „nasze” działanie czy łaska Boga? Czy modlitwy można się uczyć? - na te i inne pytania w rozmowie z Krzysztofem Sowińskim odpowiada jezuita Krzysztof Dzieńkowski, który prowadzi Szkołę Kontaktu z Bogiem dla młodych.
Postawa rozmowy Jezusa z Kwintusem żywo przypomina jego spotkania z różnymi autorytetami, które są zapisane na kartach Ewangelii. Towarzyszy mu wtedy przede wszystkim wewnętrzna pewność, co do swojej misji brak uległości wobec ludzi władzy. Jezus jest też całkowicie wolny od jakichkolwiek nacisków. Co jest dla ciebie inspirujące w tej postawie?
dm
„Wiele rzeczy należących do Wujka pozostało w rodzinnym domu właściwe do dziś” - mówi Jerzy Ulma, bratanek bł. Józefa Ulmy, który jest obecnie gospodarzem domu w Markowej, w którym urodził się i wychował jego wuj. W książce „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem” Jerzy Ulma kreśli historię jego rodziny.
Dlaczego dziś potrzebujemy w Kościele odkrycia, że istnieje coś takiego jak katolicka nauka społeczna (KNS)? Nie chodzi o generowanie etatów dla wykładowców tej dyscypliny. Nie chodzi o szukanie łatwego i szybkiego "cudownego lekarstwa" na wszelkie bolączki Kościoła. Nie chodzi wreszcie o ucieczkę w "wiedzę tajemną", którą posiedli ci namaszczeni, uformowani w seminariach duchownych.
Instytut Teologiczny Księży Misjonarzy/dm
Św. Józef czuwa nad każdym potrzebującym człowiekiem.
Youtube/Teobańkologia/dm
„Czuję bezsilność, pustkę, zagubienie. Co mam robić?”. Ks. Teodor Sawielewicz pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie w „Komentarzu biblijnym dla pogubionych”.
W najnowszym odcinku naszego podcastu spotykamy się z Tomkiem Samołykiem - jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców, który w swoich filmach opowiada o wierze i Kościele. Od dawna jesteśmy fanami jego twórczości i zwyczajnie chcieliśmy się poznać.
Deon.pl
Jerozolima. Ciemna noc. Do Jezusa nocą przychodzi faryzeusz Nikodem. W ich spotkaniu jest coś absolutnie wyjątkowego.
- Próbowałem przekonać niektórych biskupów, aby aktualne problemy bioetyczne znalazły swoje odpowiednie miejsce w nauczaniu religii w szkole. Ale to było jak rzucanie grochem o ścianę. Spory dotyczące pigułek "po" w takich państwach jak Francja, Włochy czy Niemcy były o wiele ostrzejsze niż w Polsce. W naszym kraju tabletki "po" wchodziły do aptek przy milczącej akceptacji władz Kościoła katolickiego oraz innych Kościołów i związków wyznaniowych - mówi ks. prof. ucz. dr hab. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk.
Usprawiedliwieni 2103/dm
„Czujesz, że wszyscy są godni, oprócz Ciebie? Nie słyszysz Bożego głosu, a wątpliwości trawią Twoją głowę? Tęsknisz za bliskością nie z tej ziemi i pokojem nieskażonym? Może tracisz grunt pod nogami, a wzruszenia zamieniły się w obojętność? Te rekolekcje to opowieść o wszechmogącym Bogu, który zszedł na samo dno, by spotkać człowieka” - mówi Marcin Jakimowicz i zachęca do wzięcia udziału w rekolekcjach „Usprawiedliwieni 2103”.
Olena Tkaczuk
Jest sobota. Zegarek wybija 8.30. W Sanktuarium Andrzeja Boboli na Rakowieckiej w Warszawie zaczyna się kolejna poranna Msza Święta. Wśród obecnych tu niektórzy się znają. Witają się uśmiechem, skinieniem głowy lub lekkim machnięciem ręki. Sporo studentów przed rozpoczęciem studiów uczęszcza właśnie na tę Mszę, by poznać Boga intelektualnie, nim spotkają Go osobiście.
Youtube/dm
Modlisz się, że składasz jałmużnę, pościsz, a może okazać się, że to nie będzie przyjęte przez Pana Boga - mówi Marcin Zieliński w „Kwadransiku ze Słowem”.
Czy pamiętasz jakąkolwiek definicję z fizyki lub chemii? A może datę wynalezienia dynamitu przez Alfreda Nobla? Przecież to wszystko było w szkole. Przyznam, że nic z tego nie pamiętam, ale dobrze przypominam sobie twarze nauczycieli, którzy coś dla mnie znaczyli. Nie ważne, czego uczyli, ale to, że ucząc towarzyszyli mi w moich szkolnych zmaganiach, w przezwyciężaniu ograniczeń i odkrywaniu, że wysiłek się opłaca. Uczyli mnie sobą, tym kim dla mnie byli.
Youtube/dm
Czytając „Dzienniczek” krok po kroku będzie powiększała się nasza wrażliwość na duchowy świat i na nasze poruszenia wewnętrzne. Będziemy uczyć się ich interpretacji i rozumienia. Jego lektura może pomóc nam nauczyć się komunikacji z Panem Bogiem i rozumieć jakim językiem komunikuje się z nami - mówi s. Gaudia Skass z podcaście „Zeszyty Miłości Pełne”. W pierwszym odcinku czytany jest „Dzienniczek” w punktach 1-16.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}