Jean-Marie Elie Setbon - rabin, który odkrył Chrystusa, z wizytą w Polsce

Jean-Marie Elie Setbon - rabin, który odkrył Chrystusa, z wizytą w Polsce
Talit i filakteria, zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

Z wizytą w Polsce jest były rabin Setbon, który kilkanaście lat temu przeżył osobiste doświadczenie spotkania z Jezusem i to wydarzenie zmieniło jego życie, przyjął chrzest. Okazją do tej podróży jest jego książka „Święta powinność”, wydana także po polsku.

Setbon od czwartku jest na Wybrzeżu. 19 czerwca w katedrze Oliwskiej gościł na uroczystym zakończeniu roku akademickiego Szkoły Biblijnej, działającej na terenie archidiecezji gdańskiej.

DEON.PL POLECA

Jean-Marie Elie Setbon to znany autor książek, wykładowca teologii i biblista, który jest również doradcą duchowym.

Historia jego życia - jak sam opowiada - przypomina dzieje św. Pawła, ponieważ jego korzenie to rodzina pochodzenia żydowskiego. Dlatego też przez ponad 10 lat przechodził przez szkolenia i nauczanie rabiniczne w Ziemi Świętej i pełnił funkcję rabina w społeczności żydowskiej. Kilkanaście lat temu przeżył osobiste doświadczenie spotkania z Jezusem i to wydarzenie zmieniło jego życie, przyjął chrzest.

W swojej ostatniej książce promowanej w Polsce, „Święta powinność”, Jean-Marie pisze, że „ Ta książka powstała po to, żeby ojcom, matkom, katechetom umożliwić kształcenie się, przyjmowanie Słowa Bożego, które trzeba przekazać dalej. Żeby ojciec mógł podjąć się roli przekaziciela Słowa Bożego, kształtując umysły swoich dzieci na drodze wiary. Żeby matkę umocnić w jej roli strażniczki wartości chrześcijańskich, przede wszystkim miłosierdzia”.

Z jego wystąpienia przebijała olbrzymia autentyczność przekazu na temat wychowania dzieci i młodzieży: Podkreślał, że rodzina, która odkrywa i rozumie swoje miejsce w życiu, swoje powołanie i bardzo pragnie dobra dzieci, musi je wychowywać, czerpiąc wzór z Rodziny z Nazaretu i chronić przed różnymi niebezpieczeństwami świata. Przed pułapkami i zniewoleniem jakie niesie świat internetu, gdzie zamiast budowania więzi i relacji ucieka się w wirtualną rzeczywistość.

Znany biblista podkreślał, że najbardziej do Boga może przybliżyć właśnie ojciec, który wspólnie modli się z dzieckiem i razem prowadzi do kościoła. - W każdym dziecku utrwala się  na całe życie wiara rodziców, szczególnie ojca i ten ślad jest najsilniejszy -dzielił się swoim świadectwem Jean-Marie, który sam jest ojcem ośmiorga dzieci.

Jean-Marie Elie Setbon wystąpił w Polsce z serią prelekcji. Został  zaproszony przez wiele wspólnot i parafii. Był również gościem specjalnym w kościele św. Ojca Pio w Gdańsku.

W studium w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej w ciągu kończącego się roku akademickiego wzięło udział 400 studentów: w Oliwie, w filii w Gdyni, a także on-line. Działająca od kilku lat Szkoła pomaga w studiowaniu i odkrywaniu Biblii i cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie, że często zapraszani są znani i cenieni bibliści.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jean-Marie Elie Setbon - rabin, który odkrył Chrystusa, z wizytą w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.