Czy rodzice po in vitro mogą przystępować do komunii?

Czy rodzice po in vitro mogą przystępować do komunii?
Fot. Depositphotos.com
Bez sloganu / YouTube / mł

In vitro to społecznie gorący temat, który budzi wiele kontrowersji. Wątpliwości dotyczą wielu związanych z procedurą spraw - między innymi tego, czy para, która zdecydowała się na procedurę in vitro, może dalej żyć życiem sakramentalnym.  

Między innymi z takim pytaniem zwróciła się do prowadzących kanał "Bez sloganu" franciszkanów jedna z ich obserwatorek. "Czy może być ochrzczone dziecko z in vitro? Czy rodzice mogą otrzymać rozgrzeszenie i poradzić życie sakramentalne?". Oto, co odpowiedzieli zakonnicy. 

DEON.PL POLECA

Czy po in vitro można przystąpić do komunii? 

Czy rodzice, którzy poddali się procedurze in vitro, dostaną rozgrzeszenie?

- Idą do spowiednika i tam rozwiązują tę kwestię. Nic nie stoi na przeszkodzie, by otrzymać rozgrzeszenie, jeśli są spełnione warunki dobrej spowiedzi. Będzie w niej potrzebne postanowienie poprawy, może nastąpi jakaś rozmowa. I po spowiedzi można przystępować do Eucharystii - mówi o. Franciszek Chodkowski. 

Czy dziecko z in vitro można ochrzcić? 

Wątpliwości budzi też czasem kwestia, czy dzieci z in vitro można ochrzcić. Franciszkanie wypowiadają się na ten temat bardzo zdecydowanie.

- Życie dzieci, które poczynają się z in vitro, nie jest gorsze ani mniej wartościowe - mówi o. Leonard Bielecki. - Sposób poczęcia nie decyduje o wartości życia i godności dziecka ani o jego prawach. Życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci, niezależnie od tego, jakie to było poczęcie. 

- To nie jest wina dzieci, że zostały tak poczęte. Dlaczego miałyby być karane brakiem chrztu? W żaden sposób nie można ich stygmatyzować ani zabraniać im przychodzić do Chrystusa, bo to są dzieci Boże! - dodaje o. Chodkowski. 

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Bez sloganu / YouTube / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Czy Jezus wzywał do nienawiści?

Co to znaczy być błogosławionym? Po co komu modlitwa? Czy można żyć bez grzechu? Czy cierpienie jest karą za grzechy? A może... Bóg nas kusi?

Rzadko zadajemy sobie takie pytania....

Skomentuj artykuł

Czy rodzice po in vitro mogą przystępować do komunii?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.