Wiara z TikToka na duchowej pustyni. „Czy potraficie uratować swoje pokolenie”?

Wiara z TikToka na duchowej pustyni. „Czy potraficie uratować swoje pokolenie”?
Festiwal życia w Kokotku 2024 Fot. festiwal_zycia_2024_dzien_1_020
NINIWA x Festiwal Życia / jh

Festiwal Życia w Kokotku przyciąga młodych ludzi z całej Polski, oferując unikalne połączenie głębokiej duchowości i dynamicznej zabawy. Tegoroczna edycja rozpoczęła się mocnym przesłaniem bp Grzegorza Suchodolskiego, który zachęcał młodzież do aktywnego zaangażowania w wiarę i pomoc rówieśnikom. Uczestnicy, zarówno nowi, jak i ci powracający, cenią sobie atmosferę wspólnoty i różnorodne atrakcje festiwalu, który nie ustępuje najbardziej znanym muzycznym imprezom. 

Mocne przesłanie biskupa do młodzieży

Mocne przesłanie biskupa do młodzieży na Festiwalu Życia w Kokotku. Ci, którzy wiarę w Boga traktują serio, na tej imprezie odnajdują wspólnotę rówieśników o podobnych wartościach. Kto przyjechał po raz pierwszy, jest zaskoczony tym, że religijne wydarzenie można zrobić bez „katolipy”, by pod względem organizacji i atrakcyjności nie ustępowało najbardziej znanym muzycznym festiwalom. A kto już kiedyś doświadczył atmosfery panującej w Kokotku, czeka cały rok, by wrócić w to miejsce. I jednych, i drugich na rozpoczęty w poniedziałek Festiwal Życia przyjechało bardzo wielu. Co ich przyciąga?

Festiwal Życia w Kokotku, poniedziałek. Fot. festiwal_zycia-2024_dzien_1_010.jpgFestiwal Życia w Kokotku - poniedziałek. Fot. festiwal_zycia-2024_dzien_1_010.jpg

DEON.PL POLECA

Czy potraficie uratować swoje pokolenie?

Przyjazd do Kokotka, rozkładanie namiotów, nawiązywanie pierwszych relacji, inauguracyjna Msza Święta, a po niej szalona impreza integracyjna na przełamanie pierwszych lodów i mocne wejście w jedyny taki tydzień w roku. Taki był pierwszy dzień Festiwalu Życia w Kokotku.

Jesteście na co dzień w swoich szkołach, uczelniach, środowiskach. Doskonale wiecie, że naprawdę wielu młodych traci wiarę i przestaje praktykować. Polska młodzież nawet nie jest wrogo nastawiona do wiary i Kościoła, ale jest nastawiona obojętnie – zauważył w kazaniu bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. 

Cała homilia biskupa G. Suchodolskiego: https://www.youtube.com/watch?v=ENFARhYf8Xg

TikTok niszczy życie? Niektórych przekonuje do Festiwalu Życia!

Jak na wydarzenie skierowane do młodzieży przystało, wielu tegorocznych uczestników dowiedziało się o Festiwalu Życia nie z plakatów, ogłoszeń w kościołach czy mediów, a z… TikToka.Wcześniej nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, a kiedy zobaczyłam filmiki, na których widać tę energię i młody Kościół, pomyślałam, że fajnie byłoby tam pojechać. Jednak trochę się bałam tak dużego wydarzenia i tłumu ludzi. Ale po maturze stwierdziłam, że skoro napisałam egzamin z matematyki, to do Kokotka też mogę przyjechać – opowiada Karolina, tegoroczna maturzystka z okolic Łowicza.

Hymn Festiwalu Życia 2024

https://www.youtube.com/watch?v=c74sgMHQAxw

Dla Aleny, która po raz drugi przyjechała do Kokotka z grupą z Rybnika, najcenniejsze jest przeżywanie wydarzenia we wspólnocie. – Wracam na Festiwal Życia, bo tu mam możliwość poznawania i przebywania z ludźmi o podobnych wartościach, rozmawiać o tym, co jest dla mnie ważne, a przy tym miło spędzić czas. Najmilej wspominane chwile z poprzedniego festiwalu to przypadkowe spotkania i spontaniczne rozmowy z nowo poznanymi osobami, ale wszystkie wydarzenia tak bardzo mi się podobały, że aż ciężko mi wskazać, na co w tym roku czekam najbardziej – przyznaje.

Festiwal Życia 2024: co w kolejne dni?

Wtorek jest pierwszym pełnym dniem Festiwalu Życia. Dziś rozpoczynają się konferencje, warsztaty i spotkania w grupach dzielenia, które potrwają przez resztę tygodnia. Wiele osób czeka na wieczorny koncert zespołu niemaGOtu – początek o 20:00.

W kolejnych dniach na festiwalowej scenie zagrają Siewcy Lednicy (środa) oraz Mesajah i C-Bool (sobota), a poranne konferencje wygłoszą o. Tomasz Nowak (środa), ks. Tomasz Trzaska (czwartek), s. Kamiliana Szymura i br. Kryspin Maćczak (piątek) oraz Edyta i Łukasz Golcowie (sobota).

Wizytówką Festiwalu Życia stał się widowiskowy Bieg Festiwalowicza – kilkukilometrowy wyścig przez wodę, błoto, piasek i las, który odbędzie się w czwartek po południu. Ponadto przez wielu najbardziej wyczekiwanym punktem programu jest muzyczny wieczór uwielbienia, który wspólnie poprowadzą ewangelizator Marcin Zieliński i festiwalowy zespół 3 Dni 3 Noce (piątek o 20:00 – wstęp wolny!).

Festiwal Życia w Kokotku - poniedziałek. Fot. festiwal_zycia_2024_dzien_1_011.jpgFestiwal Życia w Kokotku - poniedziałek. Fot. festiwal_zycia_2024_dzien_1_011.jpg

 

Festiwal potrwa do niedzieli (14 lipca) i zakończy się świadectwami uczestników oraz uroczystą Eucharystią. Do wydarzenia wciąż można dołączyć. Karnety 7-dniowe i weekendowe, bilety jednodniowe oraz wejściówki wieczorne są do nabycia na terenie festiwalu oraz na stronie www.festiwalzycia.pl. Bieżące relacje z festiwalu można śledzić w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTubie.

 

 

Źródło: NINIWA x Festiwal Życia / jh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników...

Skomentuj artykuł

Wiara z TikToka na duchowej pustyni. „Czy potraficie uratować swoje pokolenie”?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.