Profetopl/YouTube/dm
To jest fenomen. Takiego Boga nie ma. Tak wielu ludzi próbowało być bogami, a tylko jeden Bóg postanowił zostać człowiekiem, i to takim człowiekiem, którego losem jest totalna prostota - słyszymy w ostatnim odcinku rekolekcji adwentowych ks. Michała Olszewskiego i o. Michała Legana.
jezuici.pl/dm
Oto modlitwa na ostatnie dni Adwentu, która może pomóc z otwartością zaprosić Jezusa do swojego domu i do swojego serca.
Gdy zjeżdżaliśmy na parking, najechał na nas duży samochód. Miałam bardzo ciężkie obrażenia głowy. Helikopterem przewieziono mnie na intensywną terapię i stwierdzono, że mój stan jest krytyczny. Nie rozpoczęto nawet operacji, tylko poinformowano o wszystkim moją mamę. Pierwszą bardzo długą operację przeprowadzono dopiero po jej przylocie do USA. Usunięto mi część mózgu odpowiadającą za mowę oraz połowę czaszki. Mama przed przylotem do USA bardzo długo modliła się za mnie przed cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach i przy relikwiach św. Siostry Faustyny.
Facebook/dm
Z radością przyjąłem nowy dokument Dykasterii ds. Doktryny Wiary zaaprobowany przez Papieża Franciszka w sprawie udzielania błogosławieństwa wiernym w różnych sytuacjach życiowych. Najważniejsze w tym dokumencie wydają mi się powracające co chwila wyrażenia „bezwarunkowa miłość Boga” i „nieskończona miłość Boga”, a także pogłębienie znaczenia „błogosławieństwa”. Właściwie całe oburzenie wobec tego dokumentu bierze się głównie z naszego oporu wobec bezwarunkowej miłości Boga - pisze do swoim Facebooku jezuita Dariusz Piórkowski.
Langusta na Palmie/Youtube
Może Pan Jezus, jak ten zarządca z przypowieści o talentach powie: dałem ci różne dobra, ludzi do kochania, wiem chciałeś inne, ale dałem ci właśnie takie. Masz ścieżki życiowe, zadania, propozycje, co z nimi zrobiłeś? - mówi dominikanin Adam Szustak w adwentowych „Wstawakach”, analizując biblijną przypowieść o talentach.
Youtube/dm
Teobańkologia zachęca do modlitwy Telegramem do św. Józefa, recytowanym przez ks. Teodora Sawielewicza. To modlitwa w nagłej potrzebie, która jest odmawiana w celu wyproszenia szybkiego ratunku.
dm
Przed Świętami wiele z osób wyrusza w podróż do swoich bliskich. Oto modlitwa, którą możesz odmówić za osoby podróżujące, ale również w swojej intencji - o Boże błogosławieństwo i o Bożą opiekę w podróży w Nowy Rok.
Youtube/ Teobańkologia/dm
Dręczą Cię złe myśli? Przechodzisz kryzys? Zmagasz się z chorobą? Czujesz się bezradny? Ciężko Ci zaufać Panu Bogu, a bardzo zależy Ci na pogłębieniu z nim relacji? Powiedz „Jezu, Ty się tym zajmij”. Pomódl się słowami Modlitwy o obfitowanie, uwolnienie i uzdrowienie recytowanej przez ks. Teodora Sawielewicza, rekolekcjonisty, założyciela kanału Teobańkologia.
J.M.
W 1995 roku ciężko zachorowałam. Po gruntownych badaniach okazało się, że mam nowotwór złośliwy jelita grubego i natychmiast muszę być operowana. Załamałam się, bo chciałam żyć.
Wydawnictwo Paulistki/dm
Nasze życie otoczone jest opieką i wstawiennictwem aniołów. W różnych sytuacjach życiowych możemy prosić ich o pomoc. Jedną z takich sytuacji jest podejmowanie decyzji, która przyniesie istotne skutki w naszym życiu. Wtedy warto prosić o pomoc i radę swojego anioła.
Wydawnictwo Paulistki/dm
Anioł Rafał to jeden z Bożych Archaniołów. Jego imię oznacza „Bóg uzdrawia”. Występuje w Księdze Tobiasza, gdzie pod postacią człowieka towarzyszy mu w jego wędrówce. Jeśli szukasz współmałżonka, módl się do Boga za jego wstawiennictwem.
KAI/dm
Dlaczego pragnę dziecka, a Bóg mi go nie daje? Dlaczego pragnę męża/żony, a jestem sam? Dlaczego pragnę być zdrowy, a Bóg milczy? Każdy z nas zadaje sobie tego typu pytania… Pragniemy dobrych rzeczy, ale jak je rozeznawać? Jak wsłuchać się w Boży głos i z Jego pomocą realizować dobre pragnienia? Już od 10 grudnia rekolekcje w parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu prowadzi znany kapłan i youtuber - ks. Teodor Sawielewicz, założyciel „Teobańkologii”.
"Czy rzeczywiście łączenie parafii i tworzenie dużych ośrodków duszpasterskich z kilkoma kapłanami jest jedynym i najlepszym wyjściem? Moim zdaniem nie. I to z dwóch powodów" - pisze ks. Andrzej Draguła w książce "Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją". Autor wychodzi naprzeciw człowiekowi XXI wieku, jego oczekiwaniom i tęsknocie za wspólnotą ludzi wierzących, którym "radość i nadzieja, smutek i trwoga" współczesnych nie są obce. Nie traci wiary w to, że pojawiają się jaskółki zwiastujące wiosnę Kościoła w Polsce.
Youtube/KwadransikuZeSłowem/dm
Chrystus, który zbawia jest głośniejszy w swoim wołaniu, niż grzechy, które nas oskarżają i potępią - mówi Marcin Zieliński w „Kwadransiku ze Słowem”.
Youtube/LangustaNaPalmie/dm
Cisza jest początkiem zmiany. Jest początkiem dawania Panu Bogu przestrzeni do działania - mówi Adam Szustak OP w adwentowych „Wstawakach”.
- Kiedy już byliśmy w Częstochowie, rozwinęliśmy transparent, który wcześniej przygotowaliśmy: "Alumni żołnierze w jedności z Ojcem Świętym". Zaczęła się Msza święta i homilia papieża. Jan Paweł II rozejrzał się i powiedział: "Widzę tutaj las transparentów, nie sposób je wszystkie odczytać, ale pozwólcie, że odczytam jeden". Przeczytał nasz, po czym dodał: "Gdybym ja miał tu transparent, to byłoby na nim napisane: »Ojciec Święty w jedności z alumnami żołnierzami«" - wspomina ks. dr Kazimierz Fąfara. Był jednym z kleryków, którzy w czasach PRL zostali wezwani do odbycia służby wojskowej.
CNA/dm
W kulturze Kościoła archaniołowi Michałowi często towarzyszą dwaj towarzysze: Gabriel i Rafael. Cała trójka wstawia się do Boga w intencji tych, którzy proszą o ich wstawiennictwo. Wielu chrześcijan może bez wahania odmówić modlitwę do św. Michała Archanioła, słynną prośbę, aby ten „bronił nas w walce” i „wtrącił szatana do piekła”.
CNA/siostryodaniolow.pl/pl.aleteia.org/dm
Każdy z nas ma anioła stróża, który jest dany nam przez Boga, aby nas chronić i zbliżać nas do Niego. Kilku świętych w trakcie swojego życia, podzieliło się swoimi przemyśleniami na temat aniołów stróżów. Oto, co powiedzieli:
CNA/x.com/dm
Gracz i programista komputerowy, który kochał piłkę nożną i Eucharystię. Jaki był Carlo Acutis, błogosławiony Kościoła, który stał się znany na całym świecie?
Cierpliwie nauczać a nie nakazywać, przekonywać a nie zmuszać. Na drodze, którą idzie człowiek, być jak ta woda deszczowa, która poi, obmywa i schładza a nie kamień, który rani stopę. Tak powinien dziś pełnić swoją misję Kościół według Agnieszki Couderq, autorki powieści historycznej o Michale Boymie, jezuickim misjonarzu w Chinach. Jej zdaniem powinniśmy atrakcyjnie opowiadać o naszych bohaterach, a znajomość historii może uchronić nas przed powtarzaniem tych samych błędów.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}