Czy chodząc do Kościoła można być dalej zniewolonym?

Czy chodząc do Kościoła można być dalej zniewolonym?
Marcin Zieliński (Fot. Youtube/Marcin Zieliński)
YoutubeMarcinZieliński/dm

Samo bycie w miejscu modlitwy czy chodzenie do kościoła, nie czyni z nas ludzi wierzących - mówi Marcin Zieliński w „Kwadransiku ze Słowem”.

- Rytualne przyjmowanie sakramentów też wiele w nas nie zrobi, bez wiary. Oczywiście wierzymy, że sakrament ma moc, ale w Katechizmie Kościoła czytamy, że to nie jest magia - podkreśla.

I dodaje: - Przyjmowanie Słowa bez wiary też nic nie daje. Można być w świętym miejscu, jakim jest zakon a nie żyć duchowym życiem.

- Można wpadając w rutynę, wpadając w rytm robienia tych wszystkich świętych rzeczy być bez serca i bez Ducha - podkreśla.

DEON.PL POLECA

- Chcę się z wami tym podzielić tym, że można być naprawdę bardzo blisko Źródła, Prawdy i Życia, a nie żyć ani życiem z Bogiem, ani życiem, które jest prawdą ani w Duchu Świętym, jaki nas prowadzi. Ale można samemu trzymać naszą wiarę w pudełku, którego zabraniamy otwierać komukolwiek, bo już jakoś sobie to życie ułożyliśmy - mówi.

„Kwadransik ze Słowem”:

YoutubeMarcinZieliński/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje iluzjami? Czy kierować się sumieniem, jeśli inni idą na kompromis? Dlaczego Bóg tak często milczy wobec naszego cierpienia? Ile w Jego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czy chodząc do Kościoła można być dalej zniewolonym?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.