„Usłysz Biblię - opowieści dla małych i dużych”. Słuchowisko Modlitwy w drodze na dzień matki

„Usłysz Biblię - opowieści dla małych i dużych”. Słuchowisko Modlitwy w drodze na dzień matki
„Rozmnażający chleb” (Fot. Elwira Ginalska/Modlitwa w Drodze)
Logo źródła: Modlitwa w Drodze dm

Jak w prosty sposób opowiadać dzieciom o tym czym jest Eucharystia i co mówi nam o niej Biblia? Co zrobić, by było to intrygujące, wywołujące uśmiech, a jednocześnie głębokie i poruszające? Na zaproszenie Modlitwy w drodze Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk i Mateusz Frankiewicz stworzyli pięcioodcinkowe słuchowisko biblijne. Projekt odpowiada na wyzwania, przed którymi stoi wielu rodziców i katechetów.

Autorka opowiadań rozwija opowieści biblijne, nawiązujące do tematu Eucharystii, wprowadzając elementy edukacyjne i humorystyczne. Odbiorcy będą więc mogli posłuchać historii o Zacheuszu, dobrym ojcu, rozmnożeniu chleba, mannie i uczcie króla.

- Patrząc na sposób prezentowania historii bohaterów i przystępny styl w jakim to jest opowiadane powiedziałbym, że „Usłysz Biblię” to takie „The Chosen” do słuchania dla dzieci - mówi Dominik Dubiel SJ z redakcji Modlitwy w drodze.

Klimat opowieści współtworzy nowoczesna muzyka, inspirowana brzmieniami etnicznymi oraz muzyką tradycyjną i liturgiczną. Dzięki temu mamy poczucie, jakbyśmy zanurzali się w świat tych historii. Pomagają w tym również ilustracje specjalne przygotowane przez Przemysława Wysogląda SJ.

DEON.PL POLECA

Data publikacji słuchowiska nie jest przypadkowa. Projekt jest prezentem Modlitwy w drodze na obchodzone w tym czasie dzień matki i dzień dziecka.

- Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby “Usłysz Biblię - opowieści dla małych i dużych” było innowacyjną i skuteczną pomocą w przygotowaniu i przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej - zapewnia Wojciech Morański SJ, koordynator Modlitwy w drodze.

- Jestem pewna, że to piękne słuchowisko będzie doskonałą pomocą w rodzinnej, wspólnotowej lub szkolnej katechezie, nie tylko dla dzieci, ale i dla wszystkich osób, chcących przybliżyć się do Boga i pogłębić wiarę - dodaje Elwira Ginalska, redaktorka i graficzka Modlitwy w drodze.

Opowieść o rozmnożeniu chleba:

Nagrania są dostępne nieodpłatnie na stronie Modlitwy w drodze.

* * *

Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk - aktorka, lektorka i autorka opowiadań. Twórczyni projektu Usłysz Biblię. Mama 5 chłopców, zaangażowana we wspólnotę Europe Waits.

Mateusz Frankiewicz - krakowski kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista, tata trzech córek. Współtwórca projektu Pomelody, od wielu lat współpracuje z Modlitwą w drodze.

Modlitwa w drodze to internetowa inicjatywa modlitewna polskich jezuitów. Sercem projektu są codzienne ok. 10-minutowe medytacje w duchu ignacjańskim tworzone w oparciu o Ewangelię z dnia z dobrą muzyką w tle. Ponadto Modlitwa w drodze oferuje nagrania tradycyjnych modlitw w nowych aranżacjach, m.in. Różaniec, koronka, litanie i wiele innych. Powstają też kolejne autorskie utwory muzyczne. Modlitwa w drodze jest współtworzona przez blisko sto osób świeckich, konsekrowanych i duchownych. Są wśród nich autorzy rozważań, muzycy, lektorzy i specjaliści do spraw technicznych i inni. Modlitwa w drodze powstała w 2010 na wzór macierzystego projektu Pray-as-you-go.

Projekt wpisuje się w Kongres Eucharystyczny aktualnie trwający w Archidiecezji Krakowskiej. Projekt został objęty mecenatem Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

„Usłysz Biblię - opowieści dla małych i dużych”. Słuchowisko Modlitwy w drodze na dzień matki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.