Strefa bez telefonów. „Ksiądz z osiedla” otwiera klubokawiarnię. Każdy zapłaci, ile chce

Strefa bez telefonów. „Ksiądz z osiedla” otwiera klubokawiarnię. Każdy zapłaci, ile chce
Ks. Rafał Główczyński (Fot. YouTube.com/Ksiądz z Osiedla)
KAI/dm

Znany ze swojej działalności w social mediach „Ksiądz z osiedla”, czyli ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że w najbliższą niedzielę, w centrum stolicy, otworzy klubokawiarnię o nazwie „Cyrk Motyli”. Będzie to miejsce dla osób w każdym wieku oraz wyjątkowa strefa bez alkoholu i używania telefonów komórkowych, a także cennika - każdy gość zapłaci, ile chce. Otwarcie 7 lipca o 20.00.

„Skąd nazwa? Chcemy WYDOBYWAĆ PIĘKNO I DOBRO Z LUDZI! Na ich twarzach wywoływać UŚMIECH! Jest to także nawiązanie do filmu o Nicku Vujcicu” - wyjaśnił ks. Rafał Główczyński w swoich mediach społecznościowych.

Klubokawiarnia będzie zlokalizowana w pobliżu schodków nad Wisłą przy Moście Poniatowskiego (Bulwar Flotylii Wiślanej dz. 13/2). Znany z ciekawych form ewangelizacji ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że będzie to miejsce dla wszystkich, więc nie zabranie propozycji dla starszych i młodszych, małżeństw oraz singli.

DEON.PL POLECA

Poniedziałek będzie „Dniem eko”. - Jedzenie za śmieci. Z myślą o bezdomnych, ale także dzieciakach, młodzieży biorącej udział w akcjach lato w mieście. Każdy kto pomoże w sprzątaniu brzegów Wisły może liczyć na coś dobrego - zapewnia kapłan.

We wtorki odbywać się będą bale dla seniorów, środy będą dniem dla singli oraz osób, które chcą kogoś poznać, w planach - gry planszowe, integracyjne oraz karaoke.

Czwartek będzie dniem otwartości, dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć, orientację, osób które szukają Boga, ale nie potrafią odnaleźć się w Kościele. W piątki odbędą się spotkania z ciekawymi osobami, w sobotę zaplanowano dni imprez i koncertów bezalkoholowych, a w niedzielę dzień rodziny z warsztatami i animacjami.

Każdy płaci, ile chce

Wszystkie inicjatywy są darmowe, a uczestnicy będą mogli płacić w kawiarni ile chcą. Duchowny prosi jednak o wsparcie finansowe, potrzebne do funkcjonowania obiektu.

- Żeby to się dobrze udało potrzebujemy wsparcia MODLITEWNEGO ale i finansowego - podkreślił „Ksiądz z osiedla”. Koszty przedsięwzięcia oszacował na ok. 98 300 zł, dlatego też kapłan zorganizował zbiórkę w internecie, pod adresem.

- Co jeżeli tyle pieniędzy nie uzbieramy? Kupimy co niezbędne, a resztę z czasem. W najgorszym wypadku będziemy organizować spotkania bez poczęstunku, a zamiast krzeseł i leżaków będą palety - stwierdził ks. Rafał Główczyński.

- A co jeżeli nikt nie będzie płacił? Zbankrutujemy. Co potem? Sezon w tym miejscu trwa do końca września, później, jeżeli schemat się sprawdzi chcielibyśmy otworzyć lokal całoroczny, a jak i to się uda, to potem lokale także w innych miastach - zapewnił kapłan.

Otwarcie klubokawiarni „Cyrk Motyli” odbędzie się już w najbliższą niedzielę 7 lipca o godz. 20.00.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Przemysław Marek Szewczyk

Odkryj nieznane oblicze Jezusa

Czy miał rodzeństwo?
Jak wyglądały Jego relacje z rodzicami?
Czy w życiu prywatnym też czynił cuda?
Jak wyglądały kulisy Jego procesu przed Piłatem?
Co działo się z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Strefa bez telefonów. „Ksiądz z osiedla” otwiera klubokawiarnię. Każdy zapłaci, ile chce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.