Chrześcijanie inwestują w energię odnawialną. Projekt na gigantyczną skalę

Chrześcijanie inwestują w energię odnawialną. Projekt na gigantyczną skalę
(fot. depositphotos.com)
smart-energy.com / ml

Największa zestaw paneli słonecznych zostanie postawiony w USA. Za jego powstanie odpowiedzialny jest Kościół Katolicki.

Inwestycja to efekt współpracy, jaką Kościół katolicki w Dystrykcie Kolumbii nawiązał z IGS Solar. Dzięki niej powstanie największa w stanie instalacja wykonana z paneli słonecznych. Projekt finansowany jest z pieniędzy "Catholic Energies" organizacji zajmującej się edukacją i wdrażaniem rozwiązań ekologicznych inspirowanych papieskim nauczaniem o ochronie stworzenia. Organizacja zapewnia również finansowanie projektów związanych z energią słoneczną i energetyczną efektywnością kościołów.

Budowany zestaw paneli słonecznych będzie wytwarzał moc 2MW. W jego skład będzie wchodziło 5 tys. paneli, które wytworzą 2,7 mln kWh rocznie. To prawie całość zapotrzebowania energetycznego katolickich organizacji charytatywnych w archidiecezji waszyngtońskiej.

Według szacunków portalu Smart Energy, projekt zmniejszy emisje dwutlenku węgla o 3400 ton rocznie.

DEON.PL POLECA


Swoje działania diecezja uzasadnia odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który wzywa do walki ze mianami klimatu.

"Zmiany klimatyczne są pilną kwestią i cieszymy się, że ten projekt wspiera inicjatywę zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie zużycia paliw kopalnych i generowanie energii słonecznej" - powiedział ks. John Enzler, dyrektor generalny organizacji charytatywnych katolickich archidiecezji waszyngtońskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP

Bóg i człowiek na ławie oskarżonych

Żył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…

Sąd Ostateczny właśnie się...

Skomentuj artykuł

Chrześcijanie inwestują w energię odnawialną. Projekt na gigantyczną skalę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.