Kurs Animatorów Laudato si’ - rusza kolejna edycja warsztatów online

Kurs Animatorów Laudato si’ - rusza kolejna edycja warsztatów online
fot. unsplash.com

Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska (GCCM PL) rozpoczyna kolejną edycję darmowego kursu Animatorów Laudato si’!  

Jeśli chcesz zgłębić przesłanie encykliki Laudato si’ i dołączyć do grupy Animatorów z Polski i zagranicy wystarczy zapisać się przez formularz (https://forms.gle/zAbvoWMQVkMTvDMZ9)!  

Kurs Animatorów Laudato si' to wspaniała okazja, by nie tylko przyjrzeć się obecnemu kryzysowi ekologiczno-społecznemu oczami wiary, ale również poznać historie zaangażowanych katolików, którzy swoją wiarę przekuli na konkretne działania. Jest to możliwość dołączenia do szerokiej rodziny Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska, by wspólnie się modlić, wzajemnie poznać i nabrać nowej motywacji. Na koniec Kursu uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat Animatora Laudato si'. 

W ramach kursu odbędzie się 5 wieczornych spotkań online,  w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:30. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek 19.04. Uczestnicy otrzymają dostęp do specjalnej platformy, która umożliwi komunikację i współpracę z innymi Animatorami. 

– Kurs jest świetną okazją dla nas katolików, żeby poznać nauczanie Kościoła w kwestii ekologii integralnej, które przed papieżem Franciszkiem podejmował już Benedykt XVI czy Jan Paweł II– mówi Piotr Abramczyk, prezes Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska. 

DEON.PL POLECA

– Kurs umożliwił mi poznanie aktualnej wiedzy na temat zmian klimatu oraz sposobów walki z globalnym ociepleniem. Kontakt z ludźmi działającymi  w swoich parafiach w całej Polsce dał mi nadzieję na budowanie odpowiedzialnej wspólnoty wiernych  – dodaje Katarzyna Kościelecka z Kielc, uczestniczka poprzedniej edycji kursu.

Więcej informacji na stronie facebookowej Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska oraz na stronie wydarzenia Kurs Animatorów Laudato si’. Kurs jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja pod linkiem - https://forms.gle/zAbvoWMQVkMTvDMZ9 

Gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania, lub chcieli porozmawiać z organizatorami akcji ze Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska – prosimy  o kontakt +48 517 815 513 gccm.polska@livelaudatosi.org

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kurs Animatorów Laudato si’ - rusza kolejna edycja warsztatów online
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.