W tych momentach mój mąż jest dla mnie najbardziej sexy

W tych momentach mój mąż jest dla mnie najbardziej sexy
(fot. unsplash.com)
Logo źródła: Blogi Agata Rusek / dobrawnuczka.blog.deon.pl

Nie wtedy, kiedy bez specjalnej okazji zarzuca mnie kwiatami i spontanicznymi miłosnymi liścikami. Ani nie wtedy, kiedy naprawia pralkę, wymienia oponę czy reinstaluje system w moim laptopie. Odpowiedź na pewno Was zaskoczy.

Kiedy mój Mąż jest dla mnie najbardziej sexy?

Nie, nie wtedy, gdy w kwarantannowych czasach ubrany niczym Wojownik Ninja wychodzi zmierzyć się ze światem i zdobyć dla mnie drożdże, mąkę czy jajka.

Nie, nie wtedy, gdy w rozchełstanej koszuli i ze spoconym czołem z dobrymi skutkami naprawia pralkę, wymienia oponę czy reinstaluje system w moim laptopie.

DEON.PL POLECA

Nie, nie wtedy, gdy bez specjalnej okazji zarzuca mnie kwiatami i spontanicznymi miłosnymi liścikami.

Nawet nie wtedy, gdy – tak jak teraz w domowym home-office – każdego dnia na własne oczy/uszy mam okazję przekonać się, jak wiele stresu, wysiłku, zdolności, mądrości i determinacji wymaga od niego zabezpieczenie finansowe naszej rodziny.

Najbardziej pociągająca twarz mojego Męża, to ta pochylona nad naszą czteroletnią córką.

Objawia się w pełnej krasie niemal każdego wieczora, gdy – widząc moje coraz wyraźniejsze pragnienie popełnienia harakiri – zakasa rękawy, luzuje krawat i siada obok Nadii na podłodze, by po raz setny tego dnia rozbrzmiały w naszym domu urocze dialogi w stylu: "Och, dziękuję, Mamo Świnko, ta herbatka jest pyszna. Czy mogę poprosić o dokładkę ciasta?"

Swoją drogą, mam jeszcze jeden wniosek z obserwacji zabaw Taty i Córki. Kiedy ja zasiadam do proszonych herbatek w rodzinie Świnek, dialogi toczą się utartym schematem (jemy ekologiczne sałatki, pieczemy zdrowe chlebki, śpiewamy piosenkę i co 15 sekund całujemy słodkie bobaski, które wyrastają wokół nas niczym grzyby po deszczu). Gdy do zabawy dołącza Tata, po 10 minutach akcja nabiera rozmachu: wybuchają pożary, wkradają się złodzieje, przechodzi tsunami, środkiem pokoju mknie wyścig formuły 1, a w łazience ląduje desant ninja próbujący przechwycić bakteriobójczą mydelniczkę. Szczęśliwie dzielna rodzinka nieustająco wychodzi z tych opresji zwycięsko i z rumieńcami na policzkach. Gender jak się patrzy, nie? 

Agata Rusek - zawodowo związana z osobami starszymi, od 5 lat koncentruje się raczej na młodszych pokoleniach (czyt. jest mamą trójki szkrabów).

 

Tekst pochodzi z bloga dobrawnuczka.blog.deon.pl. Chcesz zostać naszym blogerem? Dołącz do blogosfery DEON.pl!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Królikowski SJ, Agnieszka Odrowąż-Pieniążek

Powołanie do miłości to podstawowe i wieczne powołanie każdego człowieka. Bóg bowiem stworzył człowieka „na swój obraz, na obraz Boży go stworzył” (Rdz 1,27), powołując go do relacji miłości, ponieważ „Bóg jest miłością” (1 J...

Skomentuj artykuł

W tych momentach mój mąż jest dla mnie najbardziej sexy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.