100 km po górach na Ukrainie? Niepełnosprawny Miłosz pokonał trasę z rodzicami

100 km po górach na Ukrainie? Niepełnosprawny Miłosz pokonał trasę z rodzicami
(fot. facebook.com/palaszewskicom)
facebook.com / jb

"Naszym projektem chcemy przybliżyć innym ludziom problemy z jakimi zmagają się rodziny takie jak nasza. Chcemy też dać nadzieję innym rodzicom. Niepełnosprawne dziecko wcale nie musi oznaczać wykluczenia społecznego" - podkreślają rodzice chłopca.

"Wyprawa w góry z dzieckiem jest wyzwaniem. Z dzieckiem niepełnosprawnym to już prawdziwy wyczyn. My, każdego roku przesuwamy tę granicę jeszcze dalej. Przejście ukraińskich Marmaroszy i Czarnohory w 6 dni z dzieckiem, które choruje na porażenie mózgowe wydaje się niemożliwe. A jednak nam się udało!" - napisali na Facebooku rodzice Miłosza, pani Justyna i pan Mariusz.

Na całej trasie nie było żadnego schroniska, nie schodzili także do miejscowości, więc wszystko nieśli ze sobą w plecakach. Każdy dzień mieli dokładnie zaplanowany. Codziennie wstawali o 5:30, żeby przed 8 ruszyć na szlak. Zazwyczaj pokonywali 20-kilometrowy odcinek i docierali do celu po godzinie 18-ej. 

"Nie jeden z was zapyta, po co to wszystko? Przede wszystkim dla Miłosza, dla naszego niepełnosprawnego syna. Udało się, pokonaliśmy własny strach i kolejną granicę niemożliwego dzięki czemu nasza wiara w niego jest jeszcze większa. Miłosz wciąż nie jest dzieckiem samodzielnym, wciąż potrzebuje wsparcia i pomocy. Takie wyprawy dodają nam pozytywnej energii tak bardzo potrzebnej w codziennym życiu" - napisali, odpowiadając na pytanie.

Przejście szlaku to już trzecia edycja charytatywnego projektu "Góry dla Miłosza", któremu towarzyszy zbiórka na dalsze leczenie i rehabilitację. Oprócz tego rodzice chłopca chcą podarować nadzieję innym rodzicom i pokazać im, że niepełnosprawne dziecko nie musi oznaczać wykluczenia społecznego. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

100 km po górach na Ukrainie? Niepełnosprawny Miłosz pokonał trasę z rodzicami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.