Co zrobić, gdy przeszłość trzyma nas w karbach i ściska?

Co zrobić, gdy przeszłość trzyma nas w karbach i ściska?
(Fot. pl.depositphotos.com)
Youtube/dm

Dla niektórych pewne wydarzenia z przeszłości wydają się bardzo realne. Prawdziwe. Bardzo wyraźne. Tak, jak gdyby wydarzyły się wczoraj. I to jest często naszym kłopotem, choć przeszłość to coś, co się wydarzyło czasami bardzo, bardzo dawno temu. Zrób listę rzeczy, o które się martwisz i świadomie zdecyduj, że to tych rzeczy wracać już nie będziesz.

Często jest tak, że przeszłość trzyma nas w karbach i ściska i doprowadza, że nasza radość z życia jest ogołocona. I często jest tak, że przeszłość zdeterminowała twoją przyszłość. Miliony wspomnień, które nosimy, stanowią dla nas konkretny ciężar, który przygniata, a wspomnienie powoduje, że może dopadać nas smutek, gorycz, zniechęcenie czy inne emocje - mówi dr Anna Saj, która inspiruje i wspiera chrześcijan, budząc ich z biernego i pasywnego życia.

Każdy z nas na tu na ziemi jakieś zadanie do wypełnienia, ale żeby to zrobić potrzeba mieć dobry nastrój, być zmotywowanym, nastawionym na rozwiązania.

- Determinizmy są pogańskie. Bóg stworzył człowieka wolnym i powiedział mu: - wybieraj. Chodzi o to, by swoje decyzję oprzeć o to, co jest dla mnie dobre i co chcę osiągnąć - podkreśla.

DEON.PL POLECA

Zapisz rzeczy, których wspomnienie powoduje w tobie smutek, traumę. Takie rzeczy, o których myślisz, że jeśli nie zadziałby się, to myślisz, że twoje życie wyglądałoby inaczej.

Chodzi o listę rzeczy, które miały negatywny wpływ na twoje życie.

Kiedy to zrobisz, zauważysz, że to są rzeczy, które się wydarzyły. Zadaj sobie wtedy pytanie, po co się tego trzymasz i co ci to daje, że ciągle do tego wracasz?

- Zapisywanie stwarza połączenia w mózgu. I dzięki zapisywaniu budzimy w sobie świadomość. Bądź skupiony na celu, który masz do osiągnięcia, na odkryciu, co jest w twoim wnętrzu i bądź skupiony na zadaniach - dodaje dr Anna Saj.

Odnawiaj swoją świadomość i podświadomość i wyciągaj z niej to, co jest dla ciebie ciężarem. I świadomie zdecyduj, że to tych rzeczy wracać już nie będziesz. 

Anna Saj dodaje: - Jeśli te myśli przyjdą znowu, to przypomnij sobie, że zdecydowałeś, że do tego wracać nie będziesz. Aż w końcu nauczysz sobie, nie wracać do tego co było. I pamiętaj, co przed tobą i na tym się koncentruj.

Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Co zrobić, gdy przeszłość trzyma nas w karbach i ściska?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.