Jak rzucić wszystko, wyjechać na Kubę i zamieszkać w slumsach?

Jak rzucić wszystko, wyjechać na Kubę i zamieszkać w slumsach?
Magdalena Wiśniewska

Walące się domy, głodne dzieci i my - odważni. Odkryłam, że to ja jestem uboga, a oni wcale nie potrzebują ode mnie supermocy. Opowiem wam kilka historii o życiu w slumsach i moich odkryciach.

Magda wyjechała do Hawany po skończeniu licencjatu z historii, bez znajomości języka hiszpańskiego. W duszpasterstwie akademickim "Beczka" spotkała przyjaciół, którzy szybko stali się dla niej jak rodzina i dzięki tym relacjom odkryła pragnienie radykalnego "dawania siebie innym". Na misjach Domów Serc spędziła cztery lata, dwa na Kubie i dwa w Argentynie. Razem z wolontariuszkami z Peru i Polski oraz siostrą z Francji stworzyły w Hawanie pierwszy w historii Kuby Dom Serca.

Posłuchajcie jej historii

*

DEON.PL POLECA

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ >>

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik.

Niebawem na DEON.pl dowiecie się o jakie "więcej" chodzi w życiu Jaśka Meli, a TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

Przeczytaj też: Moja Hawana. Ślub ateisty i życie w slumsach >>

Domy Serca to międzynarodowa, katolicka organizacja non-profit. Proponuje młodym ludziom wyjazd na roczny lub dwuletni wolontariat misyjny i pomoc najuboższym w 30 krajach świata. Tak piszą o sobie na fan page'u: "Naszą misją jest niesienie współczucia i pocieszenia najuboższym i najbardziej odrzuconym. Chcemy zatrzymywać się przy drugim człowieku, odpowiedzieć na jego cierpienie poprzez prostą obecność i przyjaźń, całkowicie i bezinteresownie. Wychodzimy do miejsc naznaczonych szczególnym cierpieniem na ulice, do szpitali, więzień, domów dziecka czy domów opieki - ale przede wszystkim dzielimy życie naszych przyjaciół, mieszkając wśród nich. Nasze życie opieramy na trzech filarach: modlitwie, wspólnocie i służbie".

Informacje o tym, jak wyjechać na misję oraz jak pomóc, znajdziecie na stronie: www.domyserca.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Jak rzucić wszystko, wyjechać na Kubę i zamieszkać w slumsach?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.