Siostry z Broniszewic doskonale wiedzą, że w życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ. Zapraszamy na spotkanie z s. Elizą i s. Tymoteuszą

Siostry z Broniszewic doskonale wiedzą, że w życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ. Zapraszamy na spotkanie z s. Elizą i s. Tymoteuszą
(fot. prywatne archiwum Sióstr z Broniszewic)
#COŚWIĘCEJ / DEON.pl

Siostra Eliza przyznaje, że "codziennie doświadcza cudów". Największy z nich był taki, że zbudowały Dom dla niepełnosprawnych chłopaków. Mówią o nich, że niezwykłością zwalają z nóg. Na spotkaniu opowiedzą nam, o jakie "więcej" chodzi w ich życiu. Sprawdźcie, jak możecie się zapisać.

KIEDY? 

DEON.PL POLECA
Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia (wtorek), o godzinie 18:00, przy ul. Kopernika 26, w Studiu Inigo, w Krakowie. Możecie wziąć w nim udział za okazaniem zaproszenia.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SPOTKANIE?

DEON.PL POLECA

1) Wyślij e-mail na adres coswiecej[at]deon.pl (coswiecej@deon.pl)

2) Otrzymasz od nas maila zwrotnego z informacją potwierdzającą Twój udział w spotkaniu

Czekamy na wasze zgłoszenia. Fajnie będzie znowu spotkać się "w realu"! :) 

*

Kim są zakonnice z Broniszewic?

Siostry z Broniszewic opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami. Robią wszystko, co mogą, by zapewnić im właściwą opiekę i miłość, której im brakuje.

Dbają o odpowiednie dawki radości, walczą o ich zdrowie i szczęście. Udzielają sercowych porad, jeżdżą na wycieczki dżipem, wspierają w realizowaniu marzeń. Takich jak duża ilość żelu na włosach albo bywanie wokalistą zespołu Enej. Bo Adrian uwielbia używać żelu do stylizacji swojej fryzury, a Daniel kocha śpiewanie. W Broniszewicach może liczyć na wiernych fanów i najlepszą publiczność.

"Siostry mimo przeciwności losu zbudowały pełen miłości dom dla 56 niepełnosprawnych i wykluczonych Chłopców. Podopieczni na co dzień zmagają się z autyzmem, porażeniem mózgowym oraz zespołem Downa. Nie zapominają jednak, że najważniejsze w życiu to kochać"

- napisał na Facebooku Patryk Vega, który nakręcił o ich pracy krótki film.

"Dla kobiety bardzo ważne jest przekazywanie miłości. To jest czymś naturalnym. Chociaż jesteśmy zakonnicami, może często nie kojarzonymi przez ludzi z dawaniem miłości, pod habitem jesteśmy wyposażone w naturalny dar przekazywania miłości i życia. Wszystkie wysiłki kierujemy, aby ta miłość była odczuwalna u chłopaków"

- mówi jedna z broniszewickich sióstr.

Dokument o Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Pomóż teraz chorym dzieciom ➡️ https://www.fundacjapatrykavegi.pl/projekty/broniszewice-sala-rehabilitacyjna Kochani, z wielką przyjemnością prezentuję pierwsze 12 minut dokumentu o Siostrach, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach. Niesamowita energia tego miejsca poruszyła moje serce od pierwszej chwili ???? Siostry mimo przeciwności losu zbudowały pełen miłości dom dla 56 niepełnosprawnych i wykluczonych Chłopców. Podopieczni na co dzień zmagają się z autyzmem, porażeniem mózgowym oraz zespołem Downa. Nie zapominają jednak, że najważniejsze w życiu to kochać ❤️ Chłopcy bardzo potrzebują pomocy w nierównej walce z chorobą, dlatego utworzyłem zbiórkę przez moją Fundacja Patryka Vegi. Przyłącz się do nas i stwórzmy razem salę rehabilitacyjną, która zmieni życie niepełnosprawnych dzieci na lepsze! Do zebrania jest ponad 600 tyś złotych, ale wierzę, że dzięki sile ludzkich serc niemożliwe nie istnieje! ???? Każda złotówka ma znaczenie i jest ogromnym wsparciem! To właśnie dzięki małym gestom możemy wspólnie dokonywać cudów ❤️

Opublikowany przez Patryk Vega Środa, 6 marca 2019

"My dla nich matkami, oni nam synami"

Żeby zebrać na dom dla chłopaków, siostry nagrały piosenkę:

Redaktor naczelny DEON.pl, Piotr Żyłka, pisze o chłopakach tak:

"Niby są niepełnosprawni, niby mają wiele ograniczeń, które wielu z nas pewnie wprowadziłby w ciężką depresję, a oni są uśmiechnięci, szczęśliwi. Po prostu piękni. I potrafią zarażać optymizmem".

Dodaje:

"Jeśli kiedykolwiek będziecie mieć kryzys wiary (albo kryzys powołania, o którym tak ostatnio głośno u nas w Polsce), to polecam pojechać do Broniszewic".

>> Dzięki Bogu są siostry i Chłopaki

* * *

#COŚWIĘCEJ czyli co?

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych wcześniejszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jasiek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik oraz Jerzy Stuhr.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Siostry z Broniszewic doskonale wiedzą, że w życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ. Zapraszamy na spotkanie z s. Elizą i s. Tymoteuszą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.