W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie!

W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie!
(fot. aj)
ed

O  tym, że w życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ, opowiedzą nam tym razem Magda Wiśniewska i Jan Mela. Przy okazji poszukamy odpowiedzi na naprawdę ważne pytania i zainspirujemy się do życia pełnią życia! Liczba miejsc (niestety) jest ograniczona. Czekamy na wasze zgłoszenia.

Dwie nietuzinkowe osoby. Każda z nich przez 15 minut będzie nas przekonywać, że w życiu warto widzieć #COŚWIĘCEJ niż czubek własnego nosa, że w życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ niż o samorealizację i że jeśli uda nam się zobaczyć #COŚWIĘCEJ, to odkryjemy rzeczywistości, o których wcześniej nie mieliśmy śmiałości nawet marzyć. A na koniec będzie też czas na zadawanie pytań i spokojną rozmowę.

DEON.PL POLECA
KIEDY? 

Spotkanie odbędzie się 13 marca (wtorek), o godzinie 18:00, przy ul. Kopernika 26, w Studiu Inigo, w Krakowie. Możecie wziąć w nim udział za okazaniem zaproszenia.

JAK ZDOBYĆ ZAPROSZENIE?

1) Wyślij e-mail na adres coswiecej[at]deon.pl (coswiecej@deon.pl)

2) Po uzyskaniu potwierdzenia, odbierz zaproszenie w księgarni wydawnictwa WAM, przy ul. Kopernika 26 w Krakowie

Czekamy na wasze zgłoszenia. Fajnie będzie znowu spotkać się "w realu"! :) 

Naszymi gośćmi będą: 

  • Magda Wiśniewska 

W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie! - zdjęcie w treści artykułu

(fot. prywatne archiwum Magdy)

W Polsce zostawiła cały swój świat i zrobiła sobie przerwę od "normalnego życia". Bo w duszpasterstwie akademickim "Beczka" spotkała przyjaciół, którzy szybko stali się dla niej jak rodzina i dzięki relacjom z nimi odkryła pragnienie radykalnego dawania siebie innym. Po skończeniu licencjatu z historii wyjechała do Hawany. Na Kubie nie znała ani ludzi, ani języka hiszpańskiego.

Jak rzucić wszystko i wyjechać? 

Przyjaźniła się z sąsiadami i spędzała czas z ubogimi. Na misjach Domów Serc spędziła cztery lata, dwa na Kubie i dwa w Argentynie. Razem z wolontariuszkami z Peru i Polski oraz siostrą z Francji stworzyły w Hawanie pierwszy w historii Kuby Dom Serca.

Dobrze wie, jak to jest rzucić dosłownie wszystko dla "czegoś więcej". TUTAJ >> przeczytacie o życiu Magdy na misjach. O ślubie ateisty, prostej miłości i codzienności bez telefonu.

  • Jan Mela

W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie! - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. facebook.com/FundacjaPozaHoryzonty)

Mając 13 lat, stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem. Podróżnik i polarnik. Jest najmłodszym w historii zdobywcą biegunów (zdobył je w ciągu jednego roku) i  pierwszym niepełnosprawnym człowiekiem, który tego dokonał. Wyszedł też na Kilimandżaro i Elbrus. Ma się czym chwalić!

Jak być kowalem swojego szczęścia?

Założył fundację "Poza Horyzonty", pomagającą ludziom po amputacjach i ich rodzinom, która zaprasza do przestrzeni, gdzie o godności człowieka nie decyduje ilość rąk i nóg. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach i szyje na maszynie.

Mówi, że każdy z nas ma w sobie coś z więźnia, bezdomnego i przegranego. Ale i z Pana Boga. Widząc siebie w nich, a ich w sobie, łatwiej zrozumieć ten świat. TUTAJ >> przeczytacie wywiad z Jaśkiem Melą.

*

Dlaczego #COŚ WIĘCEJ?

Nie ma się co oszukiwać. Na co dzień funkcjonujemy w rzeczywistości, która często zmusza nas do koszmarnie szybkiego działania. Ciągle brakuje nam czasu. Bo w pracy trzeba uzyskać maksymalne wyniki, bo w domu jest tyle do zrobienia, że nie wiemy od czego zacząć, bo ze wszystkich stron jesteśmy przekonywani, że musimy każdego dnia osiągnąć jeszcze więcej i jeszcze wyżej stawiać sobie poprzeczkę, żeby być naprawdę szczęśliwymi.

No i jeszcze ten Internet. Kiedy już mamy wolną chwilę, chcemy odpocząć, przeczytać albo posłuchać czegoś ciekawego, to jesteśmy zalewani informacjami i materiałami, które robią nam jeszcze większą sieczkę w głowie i sprawiają, że ślizgamy się po powierzchni.

Ale gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś tu nie gra. Patrzymy na świat dookoła, na samych siebie i podskórnie czujemy, że życie nie może kończyć się na nieustannej gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co.

Czujecie o co chodzi? Prawda?

My też to czujemy. I nie do końca się nam to podoba. Ale nie mamy zamiaru marudzić i narzekać. Dlatego ruszyliśmy z nowym projektem. Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia!

TUTAJ >> znajdziecie materiały i nagrania z pierwszego spotkania "W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ". Naszymi gośćmi byli: Janina Ochojska, s. Anna Bałchan i Włodek Markowicz. 

PS: A to trailer pierwszej odsłony W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ

Już w tym tygodniu internetowa premiera naszego nowego projektu. Spotkaliśmy się kilka tygodni temu w Krakowie. Wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka. Teraz wszyscy będziecie mogli zobaczyć, jak to wyglądało. Genialni goście, inspirujące przemowy i poruszające historie. Wszystko po to, by na nowo odkryć, że w życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ

Opublikowany przez DEON.pl na 9 października 2017
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.