Zadaj pytanie Jaśkowi Meli

Zadaj pytanie Jaśkowi Meli
(fot. prywatne archiwum Jana Meli)
3 lata temu
Redakcja DEON.pl

Mając 13 lat, stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem. Podróżnik i polarnik. Jest najmłodszym w historii zdobywcą biegunów i  pierwszym niepełnosprawnym człowiekiem, który tego dokonał. Wyszedł też na Kilimandżaro i Elbrus. Ma się czym chwalić! Chcecie go o coś zapytać? Pomożemy wam uzyskać odpowiedź!

Jasiek Mela założył fundację "Poza Horyzonty", pomagającą ludziom po amputacjach i ich rodzinom, która zaprasza do przestrzeni, gdzie o godności człowieka nie decyduje ilość rąk i nóg. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach i szyje na maszynie.

Mówi, że każdy z nas ma w sobie coś z więźnia, bezdomnego i przegranego. Ale i z Pana Boga. Widząc siebie w nich, a ich w sobie, łatwiej zrozumieć ten świat.

Jak zadać pytanie Jaśkowi Meli? 

Jasiek w czasie 15-minutowego przemówienia opowie nam o swoim osobistym "czymś więcej".

Jeśli chcecie zadać mu jakieś pytanie, macie taką szansę. Wyślijcie je na: pytania[at]deon.pl (pytania@deon.pl)

Osoby, których pytania wybierzemy, otrzymają od nas w prezencie książkę Wydawnictwa WAM.

TUTAJ >> przeczytacie wywiad z Jaśkiem Melą.

"W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ" to nasz nowy projekt. Gośćmi premierowego spotkania byli: s Anną Bałchan, Janina Ochojska i Włodek Markowicz. TUTAJ znajdziecie nagrania z ich wystąpień. 13 marca naszymi gośćmi będą Jasiek Mela i Magda Wiśniewska. Niestety nie ma już wolnych miejsc, obiecujemy nagrać ich przemówienia specjalnie dla tych, którzy nie zdążyli zdobyć zaproszeń, a bardzoe chcieliby posłuchać Jaśka i Magdy.

Zadaj pytanie Jaśkowi Meli - zdjęcie w treści artykułu

Dlaczego #COŚ WIĘCEJ?

Nie ma się co oszukiwać. Na co dzień funkcjonujemy w rzeczywistości, która często zmusza nas do koszmarnie szybkiego działania. Ciągle brakuje nam czasu. Bo w pracy trzeba uzyskać maksymalne wyniki, bo w domu jest tyle do zrobienia, że nie wiemy od czego zacząć, bo ze wszystkich stron jesteśmy przekonywani, że musimy każdego dnia osiągnąć jeszcze więcej i jeszcze wyżej stawiać sobie poprzeczkę, żeby być naprawdę szczęśliwymi.

No i jeszcze ten Internet. Kiedy już mamy wolną chwilę, chcemy odpocząć, przeczytać albo posłuchać czegoś ciekawego, to jesteśmy zalewani informacjami i materiałami, które robią nam jeszcze większą sieczkę w głowie i sprawiają, że ślizgamy się po powierzchni.

Ale gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś tu nie gra. Patrzymy na świat dookoła, na samych siebie i podskórnie czujemy, że życie nie może kończyć się na nieustannej gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co.

Czujecie o co chodzi? Prawda?

My też to czujemy. I nie do końca się nam to podoba. Ale nie mamy zamiaru marudzić i narzekać. Dlatego ruszyliśmy z nowym projektem. Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia!

TUTAJ >> znajdziecie materiały i nagrania z pierwszego spotkania "W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ". Naszymi gośćmi byli: Janina Ochojska, s. Anna Bałchan i Włodek Markowicz. 

PS: A to trailer pierwszej odsłony W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ

Już w tym tygodniu internetowa premiera naszego nowego projektu. Spotkaliśmy się kilka tygodni temu w Krakowie. Wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka. Teraz wszyscy będziecie mogli zobaczyć, jak to wyglądało. Genialni goście, inspirujące przemowy i poruszające historie. Wszystko po to, by na nowo odkryć, że w życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ

Opublikowany przez DEON.pl na 9 października 2017
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
35,75 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zadaj pytanie Jaśkowi Meli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.