Cukier to "biała śmierć". Psychodietetyczka doradza, czym zastąpić słodycze

Cukier to "biała śmierć". Psychodietetyczka doradza, czym zastąpić słodycze
Fot. Deposithotos
Onet / pk

Zdrowa dieta nie musi oznaczać rezygnacji z przyjemności jedzenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu, łakocie nie muszą być synonimem niezdrowego stylu życia. Joanna Zielewska, ekspertka w dziedzinie psychodietetyki, w rozmowie z Onetem, demaskuje mity na temat słodyczy i prezentuje zdrowsze alternatywy do tradycyjnych łakoci.

Zielewska zaznacza, że choć słodycze mogą być formą pocieszenia i ukojenia nerwów, ich spożycie nie przynosi korzyści dla naszego dobrostanu. W tradycyjnych słodyczach, po które zazwyczaj sięgamy, trudno znaleźć składniki, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ekspertka podkreśla, że zamiast sięgać po słodkości, warto skupić się na zdrowszych alternatywach.

Zdrowe alternatywy dla cukru

Tym samym dietetyczka proponuje sięgać po produkty takie jak kakao, orzechy, miód, daktyle, syrop z agawy czy liofilizowane owoce berberysu i morwy białej. Te składniki, choć słodkie, są bogate w wartości odżywcze i nie narażają naszego zdrowia na ryzyko związane z nadmiernym spożyciem cukru.

Dlaczego sięgamy po "coś słodkiego"

Co więcej, psychodietetyczka podkreśla, że warto zrozumieć, co naprawdę kryje się za naszą chęcią sięgnięcia po coś słodkiego. Często jest to reakcja na stres, zmęczenie czy nuda. Zamiast zaspokajać te potrzeby jedzeniem, warto znaleźć inne, zdrowsze sposoby radzenia sobie z nimi.

DEON.PL POLECA

Zielewska podkreśla, że kluczem do zdrowego stylu życia jest umiejętność wyboru właściwych produktów i zrozumienie, co naprawdę kryje się za naszymi zachowaniami żywieniowymi. Dzięki temu, nawet słodki grzech może stać się zdrową przyjemnością.

Źródło: Onet / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Anastazja Pustelnik FDC

Największy bestseller Siostry Anastazji! Wszystkie przepisy z kolorowymi ilustracjami!

Ciasta Siostry Anastazji nie wymagają rekomendacji. "Marysieńka", "Cappuccino" czy "Dziwak" od lat królują w domach milionów Polaków. Skorzystaj ze sprawdzonych receptur Mistrzyni, a olśnisz domowników i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cukier to "biała śmierć". Psychodietetyczka doradza, czym zastąpić słodycze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.