Kiedy nadzieja zamienia się w beznadzieję. Nie możemy mieć dzieci?!

Kiedy nadzieja zamienia się w beznadzieję. Nie możemy mieć dzieci?!
(fot. shutterstock.com)
Maria Kukuła

Kiedy żona po raz kolejny z nadzieją patrzy na test ciążowy, szukając informacji, że "już", że "tak", że razem z mężem będą rodzicami… i ta nadzieja po raz kolejny zawodzi, powoli zamienia się w beznadzieję. Wtedy rodzi się piękna i równocześnie trudna decyzja.

Kiedy małżonkowie po raz setny czekają w kolejce do lekarza, a potem ze smutkiem patrząc w kolejne kartki kalendarza, myślą o tym, że może już nikt, nigdy nie powie do nich "mamo", "tato", pojawia się ból.

DEON.PL POLECA

Kiedy mąż niespodziewanie napotyka w Internecie stronę ośrodka adopcyjnego, rodzi się niepewność. Kiedy żona spotyka koleżankę, która jeszcze rok temu nie miała dzieci, a dziś ma już dwójkę czterolatków, rodzi się ciekawość. Kiedy wieczorem małżonkowie rozmawiają o tym, co by było gdyby zadzwonili do ośrodka w sprawie adopcji, powoli rodzi się decyzja.

Rodzi się piękna i równocześnie trudna decyzja. Piękna, bo daje możliwość spełnienia swojej miłości, swojego powołania, a jednocześnie daje szansę dziecku, które tej prawdziwej odpowiedzialnej miłości zostało pozbawione. Trudna, bo tak jak każde rodzicielstwo jest to droga, na której spotka się wiele kryzysowych sytuacji, a w adopcji dodatkowo trzeba odpowiadać na potrzeby dziecka wynikające ze skomplikowanej historii jego życia.

Mimo to, albo może dlatego niektóre pary podejmują decyzję o adopcji, decyzję "o miłości na zawsze". Kiedy tata wracając z pracy nie słyszy już ciszy tykającego zegara, ale tupot małych stóp, które niosą Filipa prosto w jego ramiona, widać miłość. Kiedy w środku nocy trzeba po raz siedemnasty utulić płaczącego Antka, pojawia się  zmęczenie.

Kiedy dzieci domagając się uwagi rodzica, znowu się pobiły i wydaje się, że ignorują wszystkie prośby kierowane do nich, pojawia się bezradność. Kiedy mama na pasowaniu dla uczniów klasy pierwszej patrzy z dumą na Helenkę, która "tak szybko urosła", a potem ukradkiem ociera łzy, widać wzruszenie.

*

Czy na pewno nie możemy mieć dzieci?

Ośrodek Adopcyjny "Dzieło Pomocy Dzieciom" zaprasza na "XIV Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych".

Spotkanie otwarte adresowane do wszystkich zainteresowanych tematyką adopcji - od tych, którzy mają nawet kilkunastoletni staż rodzicielski po tych, którzy o adopcji zaczynają dopiero myśleć.

Serdecznie zapraszamy 02.12.2018, ul. Kopernika 26, Kraków

Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 14:00, Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, wykłady i spotkania od godziny 15:15, Aula im. G. Piramowicza SJ, Akademia Ignatianum. Szczegóły można znaleźć TUTAJ >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kiedy nadzieja zamienia się w beznadzieję. Nie możemy mieć dzieci?!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.