Małgorzata Kożuchowska chce zebrać milion na pomoc dzieciom

Małgorzata Kożuchowska chce zebrać milion na pomoc dzieciom
(fot. instagram.com)
1 miesiąc temu
instagram.com / pp

Każdy z nas może włączyć się do akcji zainicjowanej przez znaną aktorkę!

Na platformie siepomaga.pl ruszyła wielka akcja zainicjowana przez Małgorzatę Kożuchowską. Cel jest jeden, by dzieci z najuboższych rodzin mogły otrzymać sprzęt do nauki w domu. Wyrównanie szans w dostępie do edukacji, zwłaszcza w tym trudnym czasie, to bardzo ważna sprawa.

Zbiórkę nazwano „Milion za milion”. „Akcja zorganizowana jest z okazji wybicia 1 miliona obserwujących na instagramowym profilu Małgorzaty Kożuchowskiej -  aktorka przekazuje od siebie 30 tysięcy złotych na start! Mamy nadzieję wspólnie uzbierać 1 000 000 złotych” – czytamy na stronie zbiórki. Cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup sprzętu - laptopy, tablety, który umożliwi dzieciom uczestnictwo w zajęciach online, zdobywanie wiedzy i podjęcie walki o lepszą przyszłość.

Na stronie pojawiła się także wypowiedź aktorki:

W ludziach jest moc. Głęboko w to wierzę, kiedy obserwuję moich fanów, ludzi, którzy darzą mnie sympatią i są dla mnie ogromnym wsparciem. Widzę to i czuję, odkąd prowadzę swoje media społecznościowe, które dają mi możliwość wejścia w bezpośrednią relację z osobami z różnych stron świata, w różnym wieku. To dla mnie ogromny kapitał, który chcę, jako osoba publiczna, wykorzystać realizując specjalny projekt. […] W Polsce nawet pół miliona dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. Dzieci z takich rodzin bardzo często borykają się z brakiem pewności siebie, wrażeniem, że są gorsze od swoich rówieśników przez brak dostępu do podstawowych dóbr. Czują się wykluczone, często nie mając przed sobą żadnych perspektyw. [...]  Akcja „Milion na milion” została stworzona z myślą o dzieciach, które mają znacznie trudniejszy start od innych. Nierówności społeczne sprawiają, że dla takich osób często jedyną szansą na lepsze jutro jest wykształcenie i dostęp do nauki. Teraz kiedy w dobie pandemii Covid-19 od kilku tygodni najmłodsi z najuboższych rodzin nie uczestniczą w zajęciach szkolnych i nie mają dostępu do nowych technologii – te nierówności społeczne jeszcze bardziej się pogłębiają… A kiedy dzieci w końcu wrócą do swoich normalnych zajęć, dostęp do tych narzędzi nadal będzie stanowił niezbędny element w ich codziennej edukacji.

Dołącz do zbiórki "Milion za milion".

 

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
23,94 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Małgorzata Kożuchowska chce zebrać milion na pomoc dzieciom
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Małgorzata Kożuchowska chce zebrać milion na pomoc dzieciom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.