Międzynarodowy Dzień Rodziny: ciekawy pomysł na zabawę

Międzynarodowy Dzień Rodziny: ciekawy pomysł na zabawę
(fot. shutterstock.com)
Fundacja Humanites / mamrodzine.pl / rj

15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto to zostało ustanowione w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W związku z tym wydarzeniem, w wielu przedszkolach i domach kultury odbywają się wspólne zabawy i teatrzyki.

Z okazji tego święta, Fundacja Humanites już po raz 4. zorganizowała akcję "Dwie godziny dla rodziny". Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem "Wspomnienia łączą pokolenia". Zaangażowane w akcję firmy i instytucje 15 maja inspirują swoich pracowników do dbania o relacje w życiu prywatnym, skracając (w miarę możliwości operacyjnych) dzień pracy o symboliczne 2 godziny, aby pracownicy mogli je spędzić ze swoimi najbliższymi: szczerze rozmawiając, bawiąc się - po prostu będąc razem.

Głównym celem akcji "Dwie godziny dla Rodziny" jest pogłębianie więzi międzypokoleniowych i budowanie tożsamości młodego pokolenia oraz relacji rodzinnych poprzez rozbudzanie ciekawości siebie i wartościową rozmowę z bliskimi.

Jeżeli brakuje wam czasu na wymyślanie pasjonującej zabawy, Fundacja Humanites proponuje Quiz Rodzinny, który można pobrać ze strony serwisu dla rodziców mamrodzine.pl (bezpośredni link do strony pobierania) i wydrukować.

Znasz swoje dziecko jak nikt inny? A jak dobrze ono zna Ciebie? Przykładowe quizowe pytania:

Jan Paweł II w "Liście do rodzin" w 1994 napisał:

"Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Międzynarodowy Dzień Rodziny: ciekawy pomysł na zabawę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.