Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza

Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza
(fot. twitter.com/Nataliew1020)
3 lata temu
twitter.com/ twitter.com/Nataliew1020/ wikipedia.org/ ed

Jeden z użytkowników Twittera użył zdjęcia 9-letniej Sophie Weaver, żeby wyrazić poparcie dla aborcji. Jednocześnie wyraził sprzeciw dla finansowania przez państwo leczenia dzieci z wadami genetycznymi.

Mama Sophie zdecydowała zrobić wszystko, by Twitter usunął zdjęcie jej córki: "Proszę, pomóżcie mi i zgłaszajcie tego tweeta! Ta osoba ciągle posługuje się zdjęciem mojej córki do promowania aborcji! Jest tu prawnik, który może pomóc? PS. Nie płacisz za moje dziecko. Ma prywatne ubezpieczenie, my płacimy podatki" - napisała. Poprosiła o wsparcie internautów.

Najsilniejszy człowiek, jakiego znam 

Sophie urodziła się z zespołem Retta. "To cudowna mała dziewczynka. Jest najsilniejszym człowiekiem, jakiego znam. Często się śmieje i uwielbia kolor zielony" - opowiada o dziewczynce jej mama.

Zespół Retta to neurologiczne zaburzenie rozwoju, uwarunkowane genetycznie. Wiąże się z szeregiem zaburzeń neurorozwojowych, w większości przypadków prowadzących do głębokiej niepełnosprawności ruchowej oraz ograniczenia możliwości komunikacji z otoczeniem. Uważa się, że zespół Retta stanowi jedną z najczęstszych przyczyn obniżenia poziomu rozwoju intelektualnego u dziewczynek.

Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza - zdjęcie w treści artykułu

(fot. twitter.com/Nataliew1020)

Jak zareagował Twitter?

Natalie otrzymała popracie od tysięcy Internautów, którzy wyrażali swoje zniesmaczenie i oburzenie. Dziewczynce i jej rodzicom dodawali otuchy, pisząc słowa wsparcia i współczucia. Administratorzy początkowo nie chcieli usunąć wpisu, w końcu jednak zawiesieli konto autora (@OBSIDIANSMOK) i przeprosili.

Mama Sophie postanowiła walczyć z dyskryminacją osób niepełnosprawnych w mediach społecznościowych, tak aby podobna sytuacja nie miała już prawa się powtórzyć.

Przeczytaj też: Życie jest OK. Aborcja nie jest OK >> 

Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
35,75 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Użył zdjęcia ich córki, żeby promować aborcję. Twitter przeprasza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.