Kobieta urodziła podczas operacji mózgu. Mała „wojowniczka” jest wcześniakiem

Kobieta urodziła podczas operacji mózgu. Mała „wojowniczka” jest wcześniakiem
(Fot. Facebook/CORRIERE DELLA SERA)
video.corriere.it/dm

- Czujemy się jak uczestnicy cudu - mówi Francesco Sgrò, tata Almy, która urodziła się, kiedy jej mama Teresa przechodziła właśnie operację mózgu w szpitalu Molinette w Turynie.

Nagły uraz zagroził życiu 33-letniej Włoszki Teresy, która była w 31. tygodniu ciąży ze swoją córką Almą. Pomimo ciąży lekarze zdecydowali się przeprowadzić operację. 

Tamtego dnia bohaterscy neurochirurdzy i położnicy przeprowadzili dwie operacje: pierwszą planowaną, czyli operację mózgu kobiety i cesarskie cięcie, które nie było już planowane, ponieważ dziewczynka rozwijała się prawidłowo - podaje mediolański dziennik „Corriere della Sera”.

DEON.PL POLECA

Matka i córka przebywają teraz razem w szpitalu na oddziale położniczo-ginekologicznym Uniwersytetu Sant'Anna w Turynie. - Czują się dobrze - mówi profesor Enrico Bertino. Mała Alma rozwijała się prawidłowo. 

- Jak się mamy? Cudownie, choć ciężko mi to ogarnąć, co się wydarzyło tak naprawdę - mówił po operacji zdezorientowany Francesco Sgrò, ojciec małej Almy i dodaje: - Alma jest wojowniczką, a my jesteśmy uczestnikami cudu. 

- Bliskość jest częścią leczenia - wyjaśnia profesor Bertino i dodaje, że Teresa jakiś czas po operacji zaczęła karmić dziewczynkę.

- To co osiągnęliśmy tamtego dnia… wyniki są naprawdę satysfakcjonujące - mówi profesor Diego Garbossa, dyrektor oddziału neurochirurgii w  szpitalu Molinette w Turynie.

video.corriere.it/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kobieta urodziła podczas operacji mózgu. Mała „wojowniczka” jest wcześniakiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.