Francesca i Enrico: najpierw była adopcja, a potem urodziło im się sześcioro dzieci

Francesca i Enrico: najpierw była adopcja, a potem urodziło im się sześcioro dzieci
Francesca i Enrico z dziećmi (fot. YouTube/vaticannews.it)
vaticannews.va / tk

Z okazji trwającego od marca Roku Rodziny Amoris Laetitia powstają filmy przedstawiające świadectwa rodzin z całego świata. W produkcjach występuje papież Franciszek, który w jednym z filmów komentuje historię włoskiego małżeństwa. Enrico i Francesca opowiadają o łasce posiadania sześciorga własnych dzieci po tym, jak adoptowali pierwszego syna.

Adopcja jest chrześcijańskim wyborem, poprzez który stajemy się pośrednikami miłości Boga – mówi papież Franciszek w filmie. Komentuje świadectwo Enrica i Franceschi, małżeństwa z 28-letnim stażem. Oboje pochodzą z wielodzietnych rodzin i posiadają siedmioro dzieci. Jak mówią w filmie, kilkuletnie starania o pierwsze dziecko kończyło się bolesnymi poronieniami i diagnozą Franceschi o bezpłodności.

Małżeństwo postanowiło podjąć się adopcji w Rosji, pierwszego syna, Emmanuela. Dzięki wsparciu Kościoła i wspólnoty neokatechumenalnej, do której należymy czuliśmy jednak, że Bóg wzywa nas do płodności i otwarcia na życie, i że ma swój plan dla nas – mówią w świadectwie małżonkowie. Wyznają, że przyjęcie tego dziecka uzdrowiło ich i sprawiło, że poczuli się ponownie kochani przez Boga. Po tym przyszła łaska – mówi Francesca, która po kilku miesiącach od adopcji zaszła w ciążę. Tak na świat kolejno przyszły ich dwie córki i czterech synów.

Miłość pozwala stworzyć rodzinę

Miłość zawsze daje życie. Miłość małżeńska nie ogranicza się jedynie do małżonków, ale tworzy rodzinę i pozwala przyjąć życie. Każde pojawiające się dziecko jest darem Boga! Każde dziecko należy przyjąć, ponieważ w każdej sytuacji i każdych okolicznościach jest naszym synem czy córką – podkreśla papież w filmie.

Adopcja jest chrześcijańskim wyborem. Adopcja jest ofiarowaniem rodziny temu, kto jej nie posiada. Jest to akt miłości, w którym kobieta i mężczyzna stają się pośrednikami miłości Boga. Bóg poprzez nich mówi: «nawet gdyby twoja matka zapomniałaby o tobie, to Ja nigdy nie zapomnę o tobie»” – zauważa Franciszek.

Źródło: vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Francesca i Enrico: najpierw była adopcja, a potem urodziło im się sześcioro dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.