Abp Ryś: Nie ma większego głodu niż potrzeba miłości

Abp Ryś: Nie ma większego głodu niż potrzeba miłości
(fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube.com)
2 miesiące temu
KAI/dm

Nie ma większego głodu niż potrzeba miłości - mówił abp Grzegorz Ryś, który przewodniczył w niedzielę Mszy św. podczas dożynek diecezjalnych i wojewódzkich w Rogowie (woj. łódzkie). Organizatorami dożynek był Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz metropolita łódzki.

Wszystkich zebranych na Eucharystii przywitał ks. Paweł Malinowski, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rogowie.

Podczas homilii metropolita łódzki mówił o pokarmie duchowym i miłości, która jest podstawową potrzebą każdego człowieka.

- To nie jest tak, że Pan Jezus wami pogardzi za to, co jest cielesne, Ewangelia nie zna takiej pogardy. Ale chcę podkreślić, jak dalece człowiek nie jest nasycony, dokąd nie jest nasycony jego duchowy wymiar - powiedział.

Odnosząc się do niedzielnej Ewangelii zaznaczył, że ludzkiego ducha syci słowo, a w szczególny sposób Słowo od Boga, ponieważ nie jest możliwy rozwój człowieka, do którego nikt nic nie mówi.

- To jest niezwykłe, że Bóg ma dla nas słowo, Bóg nas kocha, także w ten sposób, że chce do nas mówić. Pan Bóg nie urządza nam cichych dni - podkreślał duszpasterz

Tłumaczył, że podczas Eucharystii możemy karmić się Słowem Pana oraz ciałem i krwią Chrystusa. To jest moment rzeczywistego nasycenia ludzkiego ducha, ponieważ wtedy doświadczamy miłości Boga, który siebie samego za nas wydaje. - Człowiek nie ma większej potrzeby, nie ma większego głodu niż potrzeba miłości. Dlatego też Jezus Chrystus ostatecznie nas wszystkich powołuje do miłości - mówił metropolita łódzki

Podkreślił, że miłość Boga do człowieka polega na tym, że Bóg w Jezusie Chrystusie mocą Ducha Świętego daje nam siebie samego do spożycia. Jezus karmiąc nas chlebem eucharystycznym, przemienia nas w siebie.

Na zakończenie Metropolita łódzki życzył wszystkim zebranym, żeby w swoje słowa wpisali słowa Jezusa.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Nie ma większego głodu niż potrzeba miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.