Abp Ryś: zapraszam wszystkich, którzy potrzebują duchowej odnowy

Abp Ryś: zapraszam wszystkich, którzy potrzebują duchowej odnowy
Fot. Archidiecezja Łódzka / Youtube
Archidiecezja Łódzka / kb

- Łódź wszystkich ugości! - w taki sposób abp Grzegorz Ryś zaprosił do udziału w VI Kongresie Nowej Ewangelizacji w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 września.

- Chcemy się przyjrzeć ewangelizacji w wielkim mieście, idąc po śladach adhortacji papieża Franciszka "Evangelii gaudium" - wyjaśnia abp Grzegorz Ryś.

- Zapraszam wszystkich, którzy tego pragną, aby przybyli do Łodzi, a wcześniej dokonali zapisu na stronie kongresu! Do zobaczenia w Łodzi! – mówił abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

O tym, czym jest VI Kongres Nowej Ewangelizacji, który w dniach 9-11 września br. odbędzie się w Łodzi, kto wystąpi podczas spotkań kongresowych, do kogo jest skierowany, i kto może w nim wziąć udział, opowiada arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki zaprasza do udziału w Kongresie nie tylko osoby świeckie zaangażowane w ewangelizację, ale również duchownych, którzy podobnie jak - tytuł tegorocznego kongresu – rewitalizacja - potrzebują duchowej odnowy.

DEON.PL POLECA

- Tylko człowiek zewangelizowany może ewangelizować innych - zachęca metropolita łódzki.

W jaki sposób można wziąć udział w VI Kongresie Nowej Ewangelizacji?

- Łódź wszystkich ugości! Pierwszy dzień Kongresu - 9 września - jest przeznaczony dla księży. Zapraszam wszystkich księży z Polski do naszego seminarium - czekamy na was z otwartymi ramionami, a głównym prelegentem tego spotkania będzie abp Jorge Carlos Patrón Wong - sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa, człowiek kochający polski Kościół i kompetentny, by nas poprowadzić w refleksji nad naszym przeżywaniem kapłaństwa i ewangelizacji. Pozostałe dni tzn. 10 i 11 września są otwarte dla wszystkich, którzy chcą. Zapraszam do Łodzi - mówi metropolita łódzki.

Więcej informacji na temat kongresu można znaleźć na stronie Zespołu KEP. ds. Nowej Ewangelizacji (www. nowaewangelizacja.org) lub na stronie Mocnych w Duchu.

Źródło:  Archidiecezja Łódzka / kb 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: zapraszam wszystkich, którzy potrzebują duchowej odnowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.