Arcybiskup Ryś zachęca do uczestnictwa w Kongresie Nowej Ewangelizacji

Arcybiskup Ryś zachęca do uczestnictwa w Kongresie Nowej Ewangelizacji
fot. ks. Paweł Kłys
KAI / tk

W liście pasterskim abp Grzegorz Ryś ujawnia program VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji „Miasto - rewitalizacja”, który odbędzie się w Łodzi w dniach 9-11 września. Hierarcha zachęca także do uczestnictwa: "Serdecznie zapraszam i proszę wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w ewangelizację: księży, katechetów, liderów i członków różnorodnych wspólnot - zainteresujcie się Kongresem".

Kongres poprzedzony zostanie siedmioma dniami intensywnej modlitwy tzw. Jerychem. Będzie to siedem dni i siedem nocy adoracji eucharystycznej w kilku miejscach. Młodzież zdecydowała się na Jerycho rowerowe wokół Łodzi. Jeszcze młodsi planują obiec miasto wokół i w trakcie modlić się za nie. Swoje własne Jerycho chcą organizować także siostry zakonne.

- Z tej „masowej” modlitwy będzie wyrastał kongres. Ewangelizacja nie może być jakimś tanim chwytem. Musi być to doświadczenie wiary, które wyrasta z Ewangelii - zapowiada abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Program Kongresu Nowej Ewangelizacji

W liście pasterskim metropolita łódzki wskazał, że pierwszy dzień Kongresu (9 września) jest dedykowany księżom. ”Serdecznie zapraszam wszystkich Braci Kapłanów (tak diecezjalnych, jak i zakonnych) na spotkanie w naszym Seminarium. Głównym mówcą tego dnia będzie abp Jorge Carlos Patrón Wong, sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa; razem z nim podejmiemy namysł nad najważniejszymi elementami duchowości kapłańskiej - w nawiązaniu do ostatniego i rzeczywiście programowego dokumentu nt. nawrócenia pastoralnego naszych wspólnot parafialnych”.

DEON.PL POLECA

Dwa kolejne dni kongresu są otwarte dla wszystkich, trzeba się jednak na nie zapisać, a wszystkie informacje dostępne są na stronach internetowych organizatorów. Ich ducha wyznacza hasło: „MIASTO - REWITALIZACJA”. Uczestnicy będą się zastanawiać nad ewangelizacją wielkiego miasta, idąc po śladach refleksji papieża Franciszka, zawartej w jego kluczowej adhortacji „Evangelii gaudium”.

Ważną częścią kongresu będą również rekolekcje, które dla jego uczestników poprowadzą Wspólnoty Jerozolimskie. Te wydarzenie kongresowe będą miały miejsce w kościele oo. jezuitów w Łodzi.

W sobotę 11 września po południu w ramach Kongresu odbędzie duże wydarzenie ewangelizacyjne na Stadionie „Orła”. Jego momentem spinającym będzie muzyczny projekt „Dekalog” skomponowany w 2017 r. przez Marcina Pospieszalskiego i artystów z całego świata. Rok 2021 to 30. rocznica pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II, w której mówił o przykazaniach Dekalogu. Wydarzenie będzie próbą odpowiedzi na pytanie „Jak przesłanie Dekalogu przedstawić w formie ewangelizacyjnej?”.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne na stronie: https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Arcybiskup Ryś zachęca do uczestnictwa w Kongresie Nowej Ewangelizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.