Kobieta, która została dawcą szpiku, spotkała chłopca, którego uratowała

Kobieta, która została dawcą szpiku, spotkała chłopca, którego uratowała
Rachel Buck i rodzina Jacoba mają nadzieję, że ich historia zainspiruje innych do zostania potencjalnymi dawcami (Fot. CBS Boston/Youtube)
CBS/Youtube/dm

Mały Jacob Parry przez całe życie walczył z białaczką i potrzebował przeszczepu szpiku kostnego, by żyć. Dziś trzyletni chłopiec wraz z rodziną dziękuje młodej kobiecie, która została dawcą i tym samym uratowała go.

Rachel Buck dołączyła do Krajowego Rejestru Dawców Szpiku wiele lat temu, gdy była na studiach. Po dwóch latach otrzymała telefon, że jej szpik kostny odpowiada szpikowi małego Jacoba.

Niedawno ona i rodzina chłopca spotkali się po raz pierwszy.

- Długo czekaliśmy na ten dzień. Jesteśmy po prostu podekscytowani, że w końcu możemy ją poznać. Nie ma słów, które mogłyby jej wystarczająco podziękować za to, co dla nas zrobiła - mówi mama Kaylie Parry.

DEON.PL POLECA

- Martwiłam się, że mnie nie polubi - mówi kobieta, która podarowała mu szpik. 

Rachel Buck i rodzina Jacoba mają nadzieję, że ich historia zainspiruje innych do zostania potencjalnymi dawcami szpiku.  

CBS/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Kobieta, która została dawcą szpiku, spotkała chłopca, którego uratowała
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.