Lekarz namawiał ją na aborcję. Po urodzeniu dziecka kobieta napisała do niego list

Lekarz namawiał ją na aborcję. Po urodzeniu dziecka kobieta napisała do niego list
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
Facebook.com/NTDTelevision/deon24.com/dm

Będąc w trzeciej ciąży Courtney Baker, dowiedziała się, że jej dziecko ma zespół Downa. Lekarz, który opiekował się kobietą podczas ciąży, zalecił jej aborcję. Kobieta, która od lekarza oczekiwała wsparcia, załamała się. Kiedy na świat przyszła jej córka Courtney, zdecydowała się napisać do niego list.

Będąc w trzeciej ciąży Courtney Baker dowiedziała się, że jej dziecko ma zespół Downa. Lekarz, który opiekował się kobietą podczas ciąży, zalecił jej aborcję.

Doradzając aborcję, pytał kobietę, czy „wie, jak niska będzie jakość jej życia, jeśli zdecyduje się urodzić dziecko z trisomią”. Nie takich słów od swojego lekarza spodziewała się kobieta, która bardzo ciężko zniosła to, co od niego usłyszała.

Courtney, która od lekarza oczekiwała wsparcia, załamała się. Jednak kiedy Emersyn, córka Courtney, przyszła na świat, kobieta zdecydowała się napisać do lekarza list, który zamieściła na Facebooku.

DEON.PL POLECA

„Byłam przerażona, niespokojna i pełna rozpaczy” - napisała kobieta.

„Smutno mi, że tak bardzo się myliłeś, mówiąc, że życie z dzieckiem z zespołem Downa tak bardzo zmieni jakość mojego życia. Moja córka nie tylko dodała jakości życiu mojej rodziny, ale również poruszyła nie tylko moje serce, ale również serca wielu innych osób. Otworzyła nam oczy na prawdziwe piękno i czystą miłość” - kontynuowała.

„Modlę się, żeby żadna inna mama nie musiała przechodzić przez to, przez co ja przeszłam”- napisała Courtney.

Facebook.com / NTDTelevision / deon24.com / dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lekarz namawiał ją na aborcję. Po urodzeniu dziecka kobieta napisała do niego list
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.