Malarka z zespołem Downa zachwyca świat. Jej rodzina wierzy, że ma dar od Boga

Malarka z zespołem Downa zachwyca świat. Jej rodzina wierzy, że ma dar od Boga
fot. Jessica's Art / Facebook
Slicing Tomatoes / Jessica's Art / Facebook / pk

Jessica Dolorfino Alabia nie zdobyła wykształcenia. Nie potrafi również czytać i pisać. Ale obrazy, które maluje, przyciągają uwagę całego świata. Poznaj niezwykłą artystę.

Powstało już wiele artkułów o tym, że osoby z zespołem Downa mogą być aktywne zawodowo i realizować swoje pasje. Przypadek Jessiki Dolorfino Alabii jest jednak wyjątkowy. Jak czytamy na blogu Slicing Tomatoes, kobieta przyszła na świat we wrześniu 1985 roku w Valladolid na Filipinach jako najmłodsza z ośmioroga dzieci emerytowanego policjanta i właścicielki stoiska z owocami.

Jessica, chociaż nigdy nie otrzymała formalnego wykształcenia - nie umie czytać ani pisać - została otoczona miłością rodziny i odnalazła pasję w tworzeniu sztuki. Jej prace zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością, a artystka, dzięki ich sprzedaży, mogła zakupić potrzebne materiały artystyczne i leki. W sprzedaży obrazów i prowadzeniu mediów społecznościowych pomogły kobiecie jej siostry.

Obrazy Jessicki są pełne kolorów, przedstawiają najczęściej postacie ludzi i zwierząt oraz motywy roślinne. Bez wątpienia mają swój niepowtarzalny styl i wysoką wartość artystyczną.

Głęboko wierząca rodzina Jessiki jest przekonana, że jej talent to dar od Boga i błogosławieństwo, którym cierpiąca na zespół Downa kobieta może obdarzać innych ludzi.

Profil Jessiki na Facebooku obserwuje ponad 72 tysiące osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Malarka z zespołem Downa zachwyca świat. Jej rodzina wierzy, że ma dar od Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.