23-latek z zespołem Downa dokonał czegoś niezwykłego. Ukończył Ironmana, a na mecie się oświadczył

23-latek z zespołem Downa dokonał czegoś niezwykłego. Ukończył Ironmana, a na mecie się oświadczył
Fot. depositphotos.com / chrisnikic / Instagram.com
akademiatriathlonu.pl / tk

W dniu swoich 23 urodzin Chris Nikic dokonał czegoś niemal niemożliwego. Jako pierwsza osoba z zespołem Downa ukończył wyścig Mistrzostw Świata Ironman Kona. Na mecie pojedynku zrobił coś wyjątkowego: oświadczył się swojej dziewczynie, która powiedziała "tak".

Do ukończenia triatlonowych zawodów Ironman, które składają się z 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu 23-latek potrzebował 16 godzin 31 minut i 27 sekund. Tegoroczny Ironman jest już drugim i lepszym o niemal 15 minut takim wyścigiem w sportowej karierze Chrisa.

Tegoroczny wyjątkowy, a zarazem wyczerpujący wyczyn Nikic dokonał 6 października, dokładnie w dzień swoich 23 urodzin. Co więcej, na mecie zawodów na sportowca czekała jego dziewczyna, której Chris postanowił się oświadczyć. Jego wybranka, gdy tylko zobaczyła pierścionek natychmiast powiedziała „tak”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Chris Nikic (@chrisnikic)

Bóg na pierwszym miejscu

Na stronie internetowej Chrisa czytamy, że głównym jego celem w życiu nie jest sport, a oddawanie czci Bogu. „Moją misją jest oddawanie czci Bogu poprzez bycie najlepszym sobą, jakim mogę być, abym mógł być przykładem dla innych. Chcę zmienić sposób postrzegania ludzi takich jak ja, abyśmy mogli osiągnąć dany nam przez Boga potencjał” – czytamy na chrisnikic.com.

Chris nie miał łatwego dzieciństwa. Ze względu na zespół Downa był nielubiany przez swoich rówieśników, którzy często go krytykowali. - Mając zespół Downa, nie pasujesz. Nie dostajesz zaproszeń na urodziny, na imprezy. Nie zostajesz zaproszony nigdzie” – mówił ojciec 23-latka.

Sport odskocznią od niełatwego dzieciństwa

Odskocznią od problemów był dla Chrisa sport. Jego tata, który zawsze wspiera swojego syna, zachęcał go do uprawiania różnych dyscyplin, spośród których 23-latek szczególnie upodobał sobie triathlon.

„Gdy ojciec z synem rozpoczęli treningi, Chris nie był w stanie przepłynąć basenu, przebiec 2 kilometrów, czy przejechać na rowerze więcej niż kilka metrów bez upadku” – czytamy na akademiatriathlonu.pl.

Po kilkunastu miesiącach wyczerpujących treningów Chris postanowił sprawdzić się w pierwszym w swoim życiu triathlonie Ironman Florida w Panama City Beach. 21-letni wówczas sportowiec, mimo że był ostatni na mecie, ukończył zawody.

- Chrisowi w tym wyścigu chodziło o coś więcej niż o samo dotarcie do mety i świętowanie. To był przykład, który miał pokazać innym dzieciom i ich rodzinom, które zmagają się z podobnymi przeszkodami, że żadne marzenie nie jest zbyt wielkie i żaden cel nie jest niemożliwy do osiągnięcia – powiedział ojciec 23-latka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Chris Nikic (@chrisnikic)

W tym roku Chris postanowił ponownie wziąć udział w zawodach sportowych i jako pierwsza w historii osoba z zespołem Downa ukończył wyścig Mistrzostw Świata Ironman Kona [miejscowość na wyspie Big Island, gdzie rozgrywane są MŚ Ironman Hawaii - przyp. red.].

Nikic zapytany przez dziennikarza ESPN o to, co odpowiada ludziom, którzy mówią mu, że nie może czegoś zrobić, odpowiedział: „Mówię im: udowodnię ci, że się mylisz”.

Źródło: akademiatriathlonu.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

23-latek z zespołem Downa dokonał czegoś niezwykłego. Ukończył Ironmana, a na mecie się oświadczył
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.