Pierwszy Polak z zespołem Downa, który dotarł na metę triathlonu

Pierwszy Polak z zespołem Downa, który dotarł na metę triathlonu
Fot. Instagram
dziendobry.tvn.pl / kb

Ma zespół Downa i jako Polak przeszedł do historii! Ukończył triathlon na pełnym olimpijskim dystansie. Oprócz tego jest wicemistrzem Europy w swojej dyscyplinie.

Pierwszy Polak z zespołem Downa ukończył triathlon

Bartosz Matusiewicz od wielu lat trenuje pływanie. W ostatnim czasie postanowił iść krok dalej i zainteresował się triathlonem. Polak zaczął szybko osiągać sukcesy w nowej dziedzinie sportowej. "W zeszłym roku w maju ukończył, jako pierwsza osoba z zespołem Downa dystans sprinterski" - powiedział programie TVN-u ojciec chłopaka.

Bartosz Matusiewicz

Sport w życiu Bartosza Matusiewicza zajmuje szczególne miejsce. "Myślę, że każdy z nas potrzebuje takiej przestrzeni, gdzie może być chociaż trochę lepszy od innych i tutaj na pewno synowi się udało. Też jest taką przestrzenią, gdzie ma życie towarzyskie, gdzie może realizować się w przeróżny sposób. Sport organizuje mu całe życie, organizuje mu przyjaciół, sposób życia, sposób odżywiania się. Wszystko tam jest" - podkreślił tata.

Źródło: dziendobry.tvn.pl / kb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pierwszy Polak z zespołem Downa, który dotarł na metę triathlonu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.