Matka chłopca z zespołem Downa wystąpi na Igrzyskach w Pekinie. "Nasze życie jest radosne"

Matka chłopca z zespołem Downa wystąpi na Igrzyskach w Pekinie. "Nasze życie jest radosne"
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
marsz.info / tk

Elana Meyers jest amerykańską sportsmenką, która będzie walczyć o złoto na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Jest też matką Nico, chłopca z zespołem Downa. - Chcę, żeby ludzie zobaczyli Nico i zobaczyli radość, jaką mamy w naszym życiu – przyznaje Elana Meyers.

37-letnia zawodniczka zdobyła już srebro i brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W tym roku będzie walczyć o złoto w Pekinie.

Elana Meyers jest matką dziecka z zespołem Downa. Jak sama przyznaje, „harmonogram Nico może dodawać trochę zawiłości do naszego i tak już chaotycznego życia, ale nie zmieniłabym go za nic w świecie. Jestem zaszczycona, że mogę być jego matką, matką dziecka ze szczególnymi potrzebami, a jeśli przy okazji mogę uprawiać bobslej, to wspaniałe”.

W codziennym życiu Elanę wspiera jej mąż Nicholas Taylor, który również uprawia bobslej.

DEON.PL POLECA

Jak podaje portal marsz.info, „Meyers przyznała, że niepełnosprawność, z jaką urodził się jej synek, nie była jedynym wyzwaniem, z jakim się zmierzyła rodzina. Nico urodził się przedwcześnie w lutym 2020 roku, przez nagłe cesarskie cięcie. Chłopiec jest też poważnie niedosłyszący”.

- Jednak ja i Nicholas bardzo pilnie pracujemy nad wieloma rzeczami, które zalecił nam terapeuta, i fajnie jest patrzeć, jak Nico uczy się nowych umiejętności – przyznaje Elana.

- Chcę, żeby ludzie zobaczyli Nico i zobaczyli radość, jaką mamy w naszym życiu. To może być trudne, ale chcę też pokazać, że można to zrobić. Za nic w świecie nie zamieniłabym naszej podróży – dodaje sportsmenka.

37-letnia zawodniczka wyznaje również, jak wielką wagę w jej życiu odgrywa wiara chrześcijańska. - Modlę się przed każdym wyścigiem, za każdym razem, gdy wchodzę na metę. Każdego dnia pracuję nad tym, by prowadzić życie na wzór Chrystusa – mówi Elana Meyers.

Źródło: marsz.info / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Inka Jabłońska

Zapach imbiru i kręta droga do miłości

Siostrom Dębińskim sypią się na głowę same katastrofy. Roksi zostaje uśmiercona w serialu, w którym gra główną rolę, i nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Lucy wciąż...

Skomentuj artykuł

Matka chłopca z zespołem Downa wystąpi na Igrzyskach w Pekinie. "Nasze życie jest radosne"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.