„Pomóż swojemu dziecku być cudownym, a twoje życie też będzie cudowne”

„Pomóż swojemu dziecku być cudownym, a twoje życie też będzie cudowne”
Działaczka pro-life Katie Shaw (Fot. Youtube/EWTN)
catholicnewsagency.com/Youtube/dm

- Pomóż swojemu dziecku być cudownym, a twoje życie też będzie cudowne. Bóg będzie z wami w tym, co trudne i  będzie was wspierał - podkreśla Katie Shaw, która działa pro-life i jest orędowniczką osób niepełnosprawnych. Kobieta ma Zespół Downa. Dziś będzie przemawiać na największym marszu za życiem w Waszyngtonie, jaki jest organizowany w USA. Około 70 proc. wszystkich aborcji w tym kraju jest dokonywanych z powodu wykrycia u dzieci Zespołu Downa.

Powtarza, że każdy ma godność i prawo do życia i cytuje fragment 139 psalmu: „Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła” i dodaje, że „gdy go poznała, stał on się głównym powodem, dla którego została mówcą w obronie życia” - mówiła EWTN Pro-Life Weekly w 2020 roku.

To przesłanie o wartości każdego życia będzie 37-letnia Katie Shaw będzie przekazywać tysiącom uczestników na marszu pro-life, jaki przejdzie dziś w Waszyngtonie. Będzie to największe wydarzenie w obronie życia w USA, które sprzeciwia się aborcji i podkreśla wartość ludzkiego życia.

37-letnia orędowniczka obrony życia lobbuje na rzecz ustawodawstwa w obronie życia - w szczególności ustawodawstwa zabraniającego dyskryminacji nienarodzonych dzieci ze zdiagnozowanym Zespołem Downa.

DEON.PL POLECA

W tej sprawie spotykała się i spotyka z politykami, takimi jak ówczesny prezydent Donald Trump.

Historia Katie Shaw zaczeła się w Indianapolis w stanie Indiana.

- Moi rodzice dowiedzieli się, że mam zespół Downa, kiedy mama była ze mną w ciąży - powiedziała na konferencji Rehumanize 2018. - Lekarze mojej mamy nigdy nie wspominali i proponowali jej aborcji - dodaje.

- Moi rodzice zawsze byli pro-life, więc zawsze uczyli mnie, że każde życie jest darem, że każde życie jest cudowne - mówiła. - Mamy wzloty i upadki, jak wszyscy, ale moje życie jest w porządku - podkreśla.

Shaw podkreślał piękno każdego życia, niezależnie od niepełnosprawności. - Nawet jeśli dzieci - najbardziej bezbronne istoty - są niepełnosprawne lub nie, nie powinno się ich po prostu zabijać - mówiła podczas wywiadu z Life Issues Institute w 2020 roku.

Rozmawiając z EWTN, podzieliła się radami dla mam i ojców, którzy mogą spodziewać się dziecka z prenatalną diagnozą Zespołu Downa. - Chcę, aby wiedzieli, że dziecko jest darem od Boga. Jest pięknie i cudownie przez Niego stworzone - mówiła. 

- Pomóż swojemu dziecku być cudownym, a twoje życie też będzie cudowne. Bóg będzie z wami w tym, co trudne i  będzie was wspierał - podkreśliła.

Materiał za catholicnewsagency.com.

catholicnewsagency.com/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

„Pomóż swojemu dziecku być cudownym, a twoje życie też będzie cudowne”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.